Anasayfa Haber Battlefield 2042, EA Play ve Xbox Game Pass’a Geliyor

Battlefield 2042, EA Play ve Xbox Game Pass’a Geliyor

Battlefield 2042 EA Play

DICE, Battlefield 2042 oyununun Escalation adlı üçüncü sezonunu almasıyla birlikte EA Play ve Xbox Game Pass abonelik hizmetlerine gireceğini açıkladı.

PC, Xbox ve PlayStation platformlarında EA Play temel aboneliği bu değişiklikle oyunu alacak. Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass abonelik hizmetleri de ek bir avantaj olarak EA Play’i içerdiğinden, bu üyeler ayrıca Battlefield 2042’ye ücretsiz olarak erişim hakkı kazanacak.

3. Sezon için henüz bir çıkış tarihi yok. Geliştirme ekibi, oyunun geleceği için de büyük şeyler vaat ediyor. Hatta 2023’te yayınlanacak 4. Sezon için içeriklerin de üretim aşamasında olduğu ifade edilmiş.

Portal modu aracılığıyla önceki Battlefield oyunlarından modern nişancı için yeni silahlar, bunları bir Sınıf sisteminin parçası olarak yeniden sunmak için bir Uzmanın yeniden çalışması ve mevcut haritaların yeniden işlenmesi 3. Sezon’da başlıyor. Portal içeriği, yeni bir harita ve nişancıda çok istenen diğer değişiklikleri barındırıyor.

Herkesin yeni ve geliştirilmiş nişancı oyununu deneme şansına sahip olması amacıyla Aralık ayı boyunca Battlefield 2042 içim oynaması ücretsiz etkinlikler tüm platformlarda başlayacak.

Xbox oyuncuları 1-4 Aralık arasında ücretsiz erişim kazanırken PC oyuncuları 1-5 Aralık arasında oyuna ücretsiz katılabilecekler. PlayStation sahipleri içinse 16-23 Aralık tarihlerine işaret ediliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.