Anasayfa Haber Microsoft, Windows 11’e Yeni Reklamlar Getiriyor

Microsoft, Windows 11’e Yeni Reklamlar Getiriyor

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminde daha fazla reklam göstermeye başlıyor. Son önizleme derlemelerine bakılırsa görev çubuğundaki reklamlar ve açılır pencereler de dahil olmak üzere bazı reklamlar test ediliyor. Bahsettiğimiz değişiklikler şu için test kanallarında geçerli, ancak reklamların nihayetinde son kullanıcılarda görünmesi muhtemel.

Başlat Menüsündeki oturum açılır menüsünde (Kilitle veya Oturumu Kapat gibi seçeneklere erişmenizi sağlayan menü) OneDrive ilgili seçenekler görünmeye başladı. Bununla birlikte, kullanıcıların Microsoft hesabına kaydolmasını sağlamak için bazı öneriler eklenmiş.

Microsoft yetkilileri, Başlat menüsündeki bu yeni OneDrive seçeneklerini “yeni bilgisayar kullanıcıları için yararlı” öneriler olarak tanımlıyor. Ancak bunlar açıkça reklam. Daha da önemlisi, oturum kapatma ve hesap değiştirme seçeneklerinin üzerinde konumlandırılan bu reklamları devre dışı bırakmak mümkün değil.

Microsoft yaptığı açıklamada, kullanıcıların “belirli eylemlerin yapılması gerektiğini bildiren rozetleri” göreceğini söyledi. Yani Başlat menüsündeki değişimleri doğruladılar. Yazılım devi gösterilen bu seçeneklerin acemi kullanıcılar için yararlı olacağına inanıyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.