Anasayfa Haber Mavi Tik İçin Para Ödeyenleri Ortaya Çıkartan Twitter Uzantısı Geliştirildi

Mavi Tik İçin Para Ödeyenleri Ortaya Çıkartan Twitter Uzantısı Geliştirildi

Twitter Mavi Tik uzantı

Twitter artık mavi tiki sadece 8 dolara satıyor. Bu durum platformda başkalarını taklit eden kullanıcı sayısında da büyük bir artışa sebep olmuş durumda. Bu sahte doğrulanmış hesapların çoğu takipçi için ünlü kişileri taklit ediyor olsa da birkaç kötü niyetli kişi başkalarını dolandırma fırsatını da yakaladı.

Bir hesabın Twitter Blue‘ya abone olduğu için doğrulanmış bir rozeti olup olmadığını görmek için mavi onay işaretine tıklayabilirsiniz ancak platformdaki artan sayıda doğrulanmış kullanıcı bunu can sıkıcı bir görev haline getiriyor. Will Seagar ve Walter Lim ise “sekiz dolar” olarak adlandırılan yeni bir uzantı ile bu noktada devreye giriyor.

Uzantı, kullanıcı profillerindeki mavi onay işaretini iki farklı etiketle değiştirerek gerçekten doğrulanmış hesaplar ile Twitter Blue için yeni ödeme yapanlar arasında ayrım yapmanızı kolaylaştırabiliyor.

Uzantıyı kullanabilmek için projenin GitHub sayfasına gitmeniz ve indirilen dosyayı istediğiniz konumda açıp masaüstü için Chrome’da chrome://extensions adresini ziyaret ederek etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Uzantılar sayfasında sağ üst köşedeki geçiş düğmesine tıklayarak Geliştirici modunu etkinleştirip ardından Paketlenmemiş yükle düğmesini tıklayıp az önce açtığınız klasörü seçerek uzantıyı yüklemeniz yeterli.

Artık doğrulanmış Twitter profillerinde mavi onay işareti yerine “Gerçekten Doğrulandı” veya “Doğrulama için Ödendi” ifadesini görmelisiniz. Bu, dolandırıcılıklardan kaçınmanızı kolaylaştıracaktır ancak yine de kişisel bilgilerinizi platformda paylaşma konusunda dikkatli olmalısınız.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.