Anasayfa Haber Android ve Windows 11 Bağlantısı Gelişiyor: Anlık Ses Aktarımı

Android ve Windows 11 Bağlantısı Gelişiyor: Anlık Ses Aktarımı

Microsoft, Windows 11’in Telefonunuz (Your Phone) uygulamasını baştan aşağı yenilerken ismini Telefon Bağlantısı (Phone Link) olarak değiştirmişti. Telefon Bağlantısı zaten Windows için oldukça bir kullanışlı araç, özellikle de bir Samsung markalı bir telefona sahipseniz. Android telefonunuzu masaüstüne bağlayabilir, bildirimlerinizi, mesajlarınızı, kişilerinizi ve uygulamalarınızı da senkronize edebilirsiniz.

Telefon bağlantı uygulamasını geliştirmeye devam eden yazılım devi, telefonun sesini masaüstüyle paylaşmanıza izin verecek yeni güncelleme üzerinde çalışıyor. “Stream audio to your PC (Sesi PC’nize aktarın)” isimli özellikle birlikte telefonunuzdaki sesler gerçek zamanlı olarak bilgisayarınıza da aktarılacak. Yani bir bakıma Spotify Connect özelliğine benzetebiliriz.

Bu özelliğe Telefon Bağlantısı uygulamasının bildirimler alanının üst kısmından erişebiliyoruz. Microsoft muhtemelen bu özelliği seçili kullanıcılara sundu ve şu anda işlevsel görünmüyor, ancak yakında tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Tarayıcı Geçmişi

Microsoft ayrıca farklı şeyler üzerinde çalışıyor. Telefon Bağlantısı ve Samsung’un varsayılan internet tarayıcısı artık senkronize şekilde çalışacak. Başka bir deyişle, tarama geçmişi telefon ve bilgisayar arasında eşitlenecek.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.