Anasayfa Haber RTX 3060 Ti Rakibi: Çin Üretimi Oyun Kartı MTT S80 Satışta

RTX 3060 Ti Rakibi: Çin Üretimi Oyun Kartı MTT S80 Satışta

Çin merkezli Moore Treads, Chunxiao mimarisine dayalı en yeni MTT S80 ekran kartlarını duyurmuştu. Aradan geçen kısa sürenin ardından kartlar perakende satışa çıktı. Oyun odaklı GPU’nun GeForce RTX 3060 Ti ile karşılaştırılabilir bir hesaplama performansı sunacağı söyleniyor, ancak gerçek dünya oyun performansında neler yapacağını bilemiyoruz.

Moore Threads MTT S80, perakende web sitesinde ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 anakartla beraber 2999 RMB’lik fiyatla satılıyor. Yani ekran kartının değeri üş aşağı beş yukarı 1970 RMB’ye (276 dolar) tekabül ediyor. Anakart ve ekran kartı ikilisini almak isteyenler 16 Kasım’a kadar beklemek zorunda kalacak.

Daha önce değindiğimiz gibi, bu kart 4096 FP32 çekirdeğine sahip bir GPU ile geliyor. GPU’nun yanında 16 GB GDDR6 14 Gbps bellekler kullanılmış. Ayrıca ekran bağlantısı için DisplayPort 1.4a ve HDMI 2.1 bağlantılarını görüyoruz.

Moore Threads’in oyun kartı DirectX ve OpenGL API’lerini desteklese de şirket sürümden bahsetmiyor. MTT S80 modeli League of Legends, Diablo 3, Minecraft ve Need For Speed ​​Hot Pursuit 3 dahil olmak üzere birkaç oyun için optimize edilmiş. Ancak sürücüler ve yazılımlar için uluslararası destek konusunda hiçbir bilgi yok.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.