Anasayfa Haber Ubisoft Oyunları Steam’e Geri Dönüyor

Ubisoft Oyunları Steam’e Geri Dönüyor

Ubisoft Steam

Ubisoft, 2019 yılından beri PC oyunlarını kendi mağazası Ubisoft Connect’te ve Epic Games Store’da sunuyordu ve birkaç yıldır büyük oyunları için Steam’i es geçiyordu. Şimdi ise Assassin’s Creed Valhalla, 6 Aralık çıkış tarihiyle Steam‘de görünmüş durumda.

Tabii ki Assassin’s Creed Valhalla Steam’e geri dönen tek oyun olmayacak. Anno 1800 ve Roller Champions gibi oyunlar da yolda. Öte yandan şu an için sadece en son Assassin’s Creed oyununa ait bir Steam lansman tarihi mevcut. Bu arada aynı tarihte Valhalla son güncellemesini alacak ve Eivor’un iki yıl önce başlayan destanı son bulacak.

Anno 1800 ise daha önce sadece ön sipariş formunda olsa da Steam’de satın alınabilir durumdaydı ancak bu erken ön siparişler Steam’de sürerken, oyun piyasaya sürüldüğünde mağazadan çekildi. O zamandan beri oyun sadece Ubisoft Connect ve Epic Games Store’dan satın alınabiliyordu.

Ubisoft, son zamanlarda Steam’in geniş kitlesine dahil olan tek büyük yayıncı değil. Hatırlarsanız EA da platforma geri dönmüştü. Activision-Blizzard bile uzun bir aradan sonra Call of Duty’yi Battle.net ile birlikte platformda yayınlamaya karar verdi.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.