Anasayfa Haber Bülten Yepyeni ve Türkçe FPS Oyunu HAWKED Duyuruldu!

Yepyeni ve Türkçe FPS Oyunu HAWKED Duyuruldu!

The 4 Winds Entertainment (T4W) yeni PvPvE hazine avı ve nişancılık  oyunu HAWKED’ı Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye pazarına çıkartmak için  yayıncı ve geliştirici Upwake.me ile kurduğu yeni stratejik ortaklığı duyurdu.

PC için 22 Kasım tarihinde başlayacak olan Kapalı Alfa  Testi’ne Steam üzerinden kayıt olabilirsiniz. Oyuncularımız 24 Kasım’dan itibaren hem  tek başına hem de üçlü ekiplerle oynanabilen Av modunu ilk kez deneyimleme  fırsatına erişecek. Bu yeni oyun gelecekte PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S,  Xbox One dahil olmak üzere diğer platformlara da gelecek. 

“T4W ekibi olarak video oyunları dünyasının hem pek keşfedilmemiş hem de hızla  büyüyen parçalarını, beslediğimiz tutku ve birikmiş deneyimimizle ele alıyoruz.”  ifadelerine yer veren The 4 Winds Entertainment Pazarlama Müdürü Uğur Ülger  sözlerine şöyle devam ediyor: “Verdiğimiz tüm kararlarda deneyimimizi, yerel  kültürler ve topluluklarla ilgili farkındalıklarımızı da denkleme dahil ediyoruz.  Upwake.me ortaklığıyla yeni oyunumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Oyun içi  temsil, yerelleştirilmiş metinler ve seslendirmeler gibi içeriklerin dahil edilmesiyle  HAWKED, Arap ve Türk oyuncuların da küresel oyuncularla aynı ölçekte oyunları  deneyimlemesini sağlama hedefimizi devam ettiriyor.” 

HAWKED, takımların ya da bireysel oyuncuların ıssız bir adadan hazine toplamak için  yarıştığı bir çevrimiçi nişancı oyunudur. Oyuncular hazine ve esrarengiz eserler  kapmak için bu gizemli adayı keşfetmeli, birbirlerine karşı mücadele etmeli ve  açgözlü kertenkelemsi Arakçılarla savaşmalıdırlar. Hazinelere göz koyanlar sadece  canavarlar da değil. Diğer oyunculara karşı da dikkatli olmak gerek. Oyuncular ayrıca  bulmacalar ve tuzaklar arasından sıyrılmalı, tehlikeli ortamları aşmalı ve çeşitli  zorlukların üstesinden gelmelidirler. 

Kapalı Alfa sürümünün merkezinde Av oyun modu olacak. Bu modda oyuncular  eserleri bulabilmek için adayı didik didik edecekler. Tabii Eserler sadece puan değil,  bir oyuncu eseri adadan tahliye edebilirse gelecekteki oyunlarında da kullanabilmesi  gibi oyun içi avantajlar da sağlıyor. Oyunda eserleri elde etmenin birden fazla yolu  vardır. Mağlup edilmiş oyunculardan yağmalanabildikleri gibi, Sembol karşılaşması gibi PvE karşılaşmalarından da elde edilebilirler. Bu karşılaşmalar sırasında bir  oyuncu dört sembol topladıktan sonra birçok eser barındıran mahzenin kilidini  açabilir. En çok Esere sahip olan oyuncu galip gelir, fakat geliştiricilerimiz hiçbir  oyuncunun oyunda vaktini boşa harcadığını hissetmemesi için en az bir eser tahliye  etmenin bile yadırganamayacak bir şekilde ödüllendirilmesi için çalıştılar.  

HAWKED dünyasındaki GRAIL adındaki maceraperestler loncası, eşi benzeri  olmayan bir yer keşfeder: Sürgünada, kayıp bir medeniyete ait güçlü eserlere ev  sahipliği yapan gizemli bir adadır. Ancak GRAIL’in bu eserleri elde etme teşebbüsü,  adadaki canavarların saldırıları nedeniyle başarısız olur. Bu noktada Haydutlar devreye girer; yağma meraklısı, hazine avcısı paralı askerler. Haydutları kontrol eden  oyuncular büyük bir silah ve teçhizat koleksiyonuna erişerek korkunç canavarlarla  savaşacak, zekâlarıyla düşmanları alt edecek ve adada gezinen diğer oyunculara  silah becerilerini tattıracaklar. Kadim harabelerle, balta girmemiş ormanlarla,  ölümcül tehlikelerle dolup taşan ve sürekli değişen bu dünyada oyuncular koşacak,  zıplayacak, kaykaylarını kullanacak, halatlara asılacak ve havalara uçacaklar! 

Oyuncular hazineleri çalarken, çaldıkları eserleri kaçırırken ve adadan sıvışırken çeşitli  bulmacalar çözüp tuzaklardan kurtulmaya çalışacak. Elde edilen ganimetlerle  teçhizatlar ve yetenekler geliştirilebilecek. Oyuncular, özelleştirilebilir donanımlar ve  yetenekler sayesinde Haydutlarını gönüllerince tasarlayabilecekler. Gizlilik, savunma  veya ışık hızında yağmalama gibi alanlarda uzmanlaşmak için katana ve borda  kancası gibi yeni silah ve ekipmanlar kuşanabileceksiniz. 

HAWKED Kapalı Alfa Testi 24 Kasım’dan 28 Kasım’a kadar Steam üzerinden  oynanabilecek.

 

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.