Anasayfa Haber Twitter Alternatifi Hive 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Twitter Alternatifi Hive 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Twitter Alternatifi Hive

Elon Musk tarafından Twitter devralındığından beri kullanıcılarının çoğu Mastodon gibi benzer sosyal medya platformlarına geçmeye başladı. Ek olarak Hive adlı başka bir Twitter alternatifi de hızlı bir yükseliş gördü ve 1 milyon kullanıcı toplamayı başardı.

TechCrunch’ın haberine göre Hive, Twitter satılmadan önce popüler olmaya başlamıştı. Musk’ın satın alımı sonrası platforma tıpkı bir yapboz gibi davranılması ve çalışanların işten çıkarılması sonra söz konusu uygulama en büyük artışını yaşadı. Ayrıca platformunun uygulaması şu anda ABD App Store ve Google Play’deki en iyiler listesinde.

2019 yılında Raluca tarafından kurulan Hive, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal ağlardaki kavramları birleştiren bir sosyal medya uygulaması. Uygulama, bir Ana Sayfa akışına ve Arabalar, Müzik, Moda, Seyahat, Teknoloji, Memes, Evcil Hayvanlar, El Sanatları ve Kitaplar gibi konuya dayalı topluluklara sahip. Kullanıcılar içeriği beğenebiliyor, yorumlayabiliyor, yeniden paylaşabiliyor ve hashtag’leri tıklayabiliyor.

Hive, çoğu sosyal ağın aksine, içeriği görüntülemek için kişiselleştirme algoritmaları yerine kronolojik bir besleme kullanıyor. Ayrıca reklamları kullanarak para kazanmıyor. Bunun yerine platform ek yuvaların kilidini açmanız için ücret talep ediyor. Uygulamanın App Store’daki listesine göre ikinci bir yuva 0,99 dolar, üçüncü ve dördüncü bir yuva ise 1,99$ dolara mal olacak.

Şu an için Hive’ın bir masaüstü sitesi yok ve yalnızca iOS ve Android cihazlardan erişilebiliyor. Hive’a üye olmak isterseniz Apple App Store ve Google Play Store‘dan uygulamalarını indirebilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.