Anasayfa Haber Gran Turismo 7 PC Sürümü Gelebilir

Gran Turismo 7 PC Sürümü Gelebilir

Gran Turismo 7 PC Sürümü

Sony, son birkaç yıldır oyunlarını PC platformuna taşıma planlarına hız kazandırdı. God of War ve Spider-Man bunlardan sadece bazıları. Oyun yönetmeni Kazunori Yamauchi’nin stüdyonun “bunu değerlendirdiğini” söylemesiyle, Gran Turismo 7 oyununun PC sürümünün de yolda olabileceği ortaya çıktı.

Bir Gran Turismo 25. Yıldönümü etkinliği sırasında GTPlanet ile yapılan bir röportajda Polyphony Digital’in herhangi bir PC sürümünün planlaması sorulduğunda Yamauchi, “Bu çok kolay bir konu değil ama tabii ki araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz” demişti.

Yamauchi oyunu aktarmanın neden zorlu olabileceğine de dikkat çekiyor: “Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun. Oyunu yerel olarak 4K/60p olarak çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmak.” ifadelerini kullandı.

PC projesi hala ilerlemek için bir yeşil ışık bekliyor gibi görünse de 2021’deki güvenilir NVIDIA GeForce NOW  sızıntısı halihazırda planlanmış bir Gran Turismo 7 PC sürümünü listelemişti.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında piyasaya sürülmüştü.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.