Anasayfa Haber Twitter Çok Renkli Doğrulama Sistemi Sunacak

Twitter Çok Renkli Doğrulama Sistemi Sunacak

Twitter Çok Renkli Doğrulama

Twitter, hesap onayını farklı türdeki hesaplar için ayrıştırıyor. Eskiden mavi tik olarak da bilinen doğrulama rozeti artık farklı renklerle birlikte farklı hesap türlerine hitap edecek. Elon Musk, yeni manuel kimlik doğrulama sürecini bir Tweet’inde “acı verici ama gerekli” olarak nitelendirdi.

Twitter, hesap doğrulamasında şahsi kullanımlar için mavi, şirketler için altın ve hükümetler için gri onay işaretleri kullanacak. Bu sayede doğrulanmış hesapların hangi kullanım amacına bağlı olduğu kolay ayırt edilebilecek.

Twitter Hesap Onayı
Twitter

Kısa bir süre önce açılan 8 dolarlık Twitter Blue aboneliğiyle birlikte kullanıcılar kimlik doğrulaması yapmadan doğrulanmış hesap sahibi olabiliyordu. Musk, bunun iyi bir fikir olmadığını belirterek Twitter Blue aboneliğini düzenlemek için erteleyeceğini belirtmişti.

Musk, kısa bir süre önce Twitter’da şirketlerin bireysel hesaplardan farklı bir renkle doğrulanacağını söylemişti. Bu sayede gerçekten doğrulanmış hesaplar ile abonelik sayesinde doğrulanmış hesaplar daha kolay ayırt edilebilecek.

Twitter CEO’su, önümüzdeki haftalarda hesap doğrulamanın nasıl işleyeceğine dair daha uzun bir açıklama yapacağını söylüyor.

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.