Anasayfa Haber Monster Hunter Rise, Xbox, PlayStation ve Game Pass’e Geliyor

Monster Hunter Rise, Xbox, PlayStation ve Game Pass’e Geliyor

Monster Hunter Rise Xbox

Capcom, Monster Hunter Rise oyununun nihayet Nintendo Switch ve Steam dışında daha fazla platforma geldiğini doğruladı. Monster Hunter Rise 20 Ocak tarihinde Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5’in yanı sıra Xbox ve PC Game Pass abonelik hizmetlerine gelecek.

Oyunun lansmanından bu yana Switch ve PC sürümleri için yayınlanan tüm güncellemeler, yeni platformlarda da mevcut olacak ve Kamura Köyü’nde bol miktarda canavar savaşı ve yakalama eylemi sunulacak. Ne yazık ki Monster Hunter Rise’ın Sunbreak genişletme paketi oyun piyasaya sürüldüğünde yeni platformlarda bulunmayacak. Capcom, bunun için 2023 baharında bir lansman hedefliyor.

Yeni lansmanla birlikte, Switch dışındaki tüm platformlara eklenen bazı ek özellikler var. Buna Xbox Series X ve PS5’te 4K’da 60 FPS veya 1080p’de 120 FPS modlarının yanı sıra PS5’te 3B ses, görsel filtreler, sesli sohbet ve Adaptive Triggers dahil.

Oyun ayrıca Xbox platformlarında çapraz oynama özelliğine sahip olacak ve Xbox Series X|S, Xbox One ve Windows’taki Xbox uygulaması (PC Game Pass) oyuncuları birlikte avlanabilecek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.