Anasayfa Haber Uygun Fiyatlı Intel B760 Anakartlar Hazır

Uygun Fiyatlı Intel B760 Anakartlar Hazır

Uygun Fiyatlı Intel B760 Anakartlar Hazır-Gigabyte Aorus Elite DDR4

Intel Raptor Lake ailesi yakında tamamlanıyor. Bu haftanın başlarında 65W/35W TDP’li, daha uygun fiyatlı 13. Nesil Core işlemcilerin yaklaştığını yazmıştık. Öte yandan, bu işlemcileri takabileceğimiz daha uygun fiyatlı anakartlar da geliyor.

Gigabyte görünüşe göre yeni nesil anakartlarını hazırlamış lansmanı bekliyor. Gigabyte’ın sızdırılan B760 anakartı, sınırlı CPU hız aşırtma seçeneklerine ve sınırlı sayıda PCIe hattına sahip olacak şekilde üretildi. Ancak bu tür modeller pek çok oyuncu ve günlük kullanıcı için yeterli olacaktır.

Uygun Fiyatlı Intel B760 Anakartlar Hazır-Gigabyte Aorus Elite DDR4-3

Gigabyte B760 Aorus Elite AX modeli kutusundan görebileceğiniz gibi DDR4 bellek desteği sunacak. AMD’nin AM5 platformu yalnızca DDR5 desteğiyle geliyordu. Bu bağlamda Intel’in bellek desteği konusunda önemli bir artısı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca X670 ve B650 modellerin biraz pahalı desek yeridir.

DDR4 desteğine sahip B760 anakartlar, zaten mevcut olan 600 serisi ürün portföyüne dahil olacak. Aorus Elite AX DDR4’ün detaylı teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak mevcut B660 Aorus Elite AX DDR4 modeline kıyasla bazı küçük farklılıklar yapılmış olmalı.

Uygun Fiyatlı Intel B760 Anakartlar Hazır-Gigabyte Aorus Elite DDR4-2

Tekrar hatırlatacak olursak, 600 ve 700 serisi Intel anakartlar hem DDR5, hem de DDR4 desteği sunuyor. Yeni nesil B760 anakartlar ve 13. Nesil Raptor Lake işlemciler Ocak ayında CES 2023’te tanıtılacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.