Anasayfa Haber Twitter Blue Aboneliği Resmi Olarak Geri Döndü

Twitter Blue Aboneliği Resmi Olarak Geri Döndü

twitter

Geçtiğimiz ay başlatılan ancak kısa süre içerisinde erteleme kararı alınan Twitter Blue aboneliği resmi olarak geri döndü. Blue aboneliğini artık satın alabilirsiniz ancak bu sefer doğrulanmış bir telefon numarasına ihtiyacınız var.

Twitter için resmi olarak kullanıma sunulan kullanıcı doğrulama abonelik sistemini 8 dolara satın alabilirsiniz.

Twitter, bu gece yayınladığı yazısında iOS platformu ile aboneliğe kayıt olmanız halinde Blue aboneliğinin 11 dolara mâl olacağını ve bununla birlikte ekstra özelliklere erişim sağlanabileceğini söyledi. iOS’la kayıt olunduğunda; Tweetleri düzenleme, 1080p videolar yükleme, okuyucu modu ve tabii ki bir mavi onay işaretine sahip olunacak.

Şirket ayrıca, Blue aboneliğine 4 dolarlık eski fiyattan sahipseniz avantajlardan yararlanabilmek için yeniden abone olmanız gerektiğini, ancak 8 dolarlık ücretle kaydolan herkesin iptal etmediği sürece aylık 11 dolardan yenileyebileceğini belirtti.

Twitter bu sefer herhangi bir hesabı doğrularken sahte olup olmadığını kontrol etmek için kısa bir inceleme süreci yerine direkt olarak telefon numarası sistemine güveniyor.

Şirket, kayıt sayfasında mevcut fiyat noktasının “sınırlı bir süre için teklif” olduğunu söylüyor ve yakında sunulacak birkaç özelliği listeliyor. Bunlar, “yanıtların en üstüne çıkma”, “daha uzun videolar” yayınlama ve reklam sayısının yaklaşık yarısını görmek gibi özellikler.

Ayrıca Musk, şu anda aktif olan tüm mavi tik işaretlerinin verilme biçimi anlamsız olmasından dolayı kaldırılacağını ancak bunun biraz zaman alacağını belirtti. Bununla beraber profil ismini değiştiren ve fotoğrafını kaldıran üyelerin de doğrulama süreci boyunca mavi onay işaretlerini kaybedeceklerini belirtelim.

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.