Anasayfa Turknet 2023 Yılına Girerken Ülkemizde İnternet Ne Durumda?

2023 Yılına Girerken Ülkemizde İnternet Ne Durumda?

İnternet Ne Durumda

2022 senesini geride bırakırken, Türkiye’deki internet kullanımına yakından baktık.

Hemen her türden cihazın “akıllı ve bağlantılı” hale gelmeye başlamasıyla birlikte, internet erişimi bu yüzyılın en temel ihtiyaçlarından biri haline geldi. Günümüzde en azından akıllı bir telefon kullanmadan ekonomik ve sosyal işleyişin içine katılmak mümkün olamıyor.

Peki durum bu haldeyken, 2022 sonu itibariyle ülkemizdeki internet erişimi ne durumda? Kullanıcıların gittikçe daha da artan yüksek hızlı internet bağlantısı ihtiyaçları karşılanabiliyor mu? İnternet bağlantı ve veri aktarım kalitesi ne durumda? Abonelere sunulan fiyatlar makul sayılabilir mi?

Bu videomuzda tüm bu soruların cevaplarını arıyoruz. Ülkemizdeki servis sağlayıcıların 2022 yılındaki performanslarını gözden geçiriyor, ülkemizin internete erişim konusunda ne kadar ilerleme kaydettiğini analiz ediyoruz. Bunu yaparken Speedtest 2022 raporları gibi güvenilir verileri temel alıyoruz.

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...