Anasayfa Haber Apple Reality Pro, WWDC Öncesinde Duyurulabilir

Apple Reality Pro, WWDC Öncesinde Duyurulabilir

Apple Reality Pro WWDC

Apple tarafından büyük ihtimalle Reality Pro olarak adlandırılacak AR/VR başlığı Haziran ayında düzenlenmesi beklenen WWDC etkinliğinde duyurulabilir. Apple’ın başlığı normalde Ocak 2023’te tanıtmayı ve bu yıl içinde piyasaya sürmeyi hedeflediği söyleniyordu.

Bloomberg’den Mark Gurman en son Power On bülteninde, Apple’ın şu anki planının Haziran ayındaki geliştirici konferansından önce, bahardaki bir etkinlik sırasında duyurmak olduğunu söylüyor. Gurman’a göre Apple, ürünü duyurmayı ve ardından sonbaharda işletim sistemi xrOS‘u WWDC’de tanıtmayı planlıyor.

Apple’ın son birkaç yıldır AR/VR kulaklığını duyuracağı zaten biliniyordu ve 2023 nihayet gerçekleşeceği yıl gibi görünüyor. Gurman’a göre Apple, yeni başlığı ve ‌xrOS‌ işletim sistemi için deneyimler ve uygulamalar üzerinde zaten birkaç yüksek profilli geliştirici ile çalışıyor. Apple’ın ilk başlığının, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha tüketici dostu bir kulaklığın piyasaya sürülmesinden önce, profesyonellere ve geliştiricilere yönelik olarak tasarlanmış üst düzey ve niş bir ürün olması bekleniyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.