Anasayfa Haber 1Password iOS Uygulaması İçin Yeni Özellikler Tanıtıldı

1Password iOS Uygulaması İçin Yeni Özellikler Tanıtıldı

1Password İyileştirme

Popüler parola yöneticisi 1Password, uygulamaya yeni bir ana ekran ve daha fazla özelleştirme seçeneği ekleyen 1Password 8 ile geçen yıl büyük bir güncelleme aldı. Şimdi ise AgileBits, özellikle iOS kullanıcıları için 1Password güncellemesiyle gelen çok sayıda iyileştirmenin ön izlemesini paylaştı.

1Password ile yapılan en büyük değişikliklerden biri, farklı alanları ana ekrana sabitleme yeteneği gibi daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip yeni bir ana ekrandı. Yakında kullanıcılara sunulacak bir güncelleme ile 1Password, kullanıcıların öğeler içindeki alanları ve bölümleri yeniden sıralamasına izin verecek.

1Password kullanıcıları tarafından en çok talep edilen bir diğer özellik de herhangi bir öğe listesinde arama yapabilme yeteneği. Bu, uygulamanın önceki sürümlerinde mevcuttu ancak 1Password 8 ile ortadan kalktı. Neyse ki şirket bu özelliği geri getirmek için çalıştığının sözünü verdi. İlk kurulum süreci de basitleştirilecek ve Face ID kullanım deneyimi çok daha iyi hale gelecek.

Kimlik doğrulama söz konusu olduğunda, 1Password yakında kullanıcıların uygulamanın kilidini açmak için bir PIN Kodu belirlemesine izin verecek. Tabii ki kullanıcılar iPhone ve iPad’de Touch ID veya Face ID ile uygulamanın kilidini açma seçeneğine sahip olacak. Güncelleme, kaydedilen öğeler için varsayılan bir kasa ayarlama seçeneği de ekleyecek.

1Password 8 güncellemesiyle gelen diğer geliştirmeler arasında iyileştirilmiş VoiceOver desteği, parolaları içe aktarma seçeneği, kullanıcı adı önerileri, Unlock with Okta’nın genel ön izlemesi, yalnızca güvenlik anahtarlarını kullanarak 2FA’yı zorlamak için yeni bir seçenek ve eklenecek öğeler öneren bir Uygulama Kataloğu yer alıyor.

Bu yeni özelliklerin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı belirsiz ancak şirket, uygulamanın çok yakında güncelleneceğini öne sürüyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.