Anasayfa Haber Instagram Hikayeler İçin Yakınlaştırma Desteği Geliyor

Instagram Hikayeler İçin Yakınlaştırma Desteği Geliyor

Instagram Hikayeler Yakınlaştırma

Instagram yakın zamanda kullanıcılarına yeni bir özellik daha sunacak gibi gözüküyor. Buna göre kullanıcılar, Instagram Hikayeleri için bir yakınlaştırma desteğine ileriki zamanda kavuşabilir.

Kullanıcılar daha önce hesaplarına Hikayeler yüklediğinde, takipçileri görseli veya videoyu yakınlaştıramıyordu. Geliştirici Alessandro Paluzzi, kısa bir videoda özelliği çalışırken gösteren haberi Twitter’da paylaştı. Bu, şirketin yakınlaştırma özelliğini Hikayeler özelliğine ilk kez yerleştirmesi olacak.

Şu anda, beslemedeki fotoğrafları ve hatta videoları yakınlaştırma seçeneğiniz var. Yeni eklenti, kullanıcıların metin gibi ayrıntıları yakınlaştırmasına ve ürünleri yakından analiz etmesine olanak sağlayacak. Özelliği kullanmanız için tek yapmanız gereken, görüntünün yakınlaştırmak istediğiniz noktasında çimdikleme hareketini yapmak olacak.

Bunun dışında geliştirici, kullanıcıların bir avuç yeni tepki arasından seçim yaparak Sevgililer Günü’nde Hikayeler’e tepki verebileceklerini de başka bir gönderide paylaştı.

Son olarak, Instagram’ın Hikayeler’deki yakınlaştırma özelliğini kullanıma sunmayı ne zaman uygun göreceği bu noktada belirsiz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.