Anasayfa Haber Bütünleşik Ekranlı HomePod Gelecek Yıl Piyasaya Sürülebilir

Bütünleşik Ekranlı HomePod Gelecek Yıl Piyasaya Sürülebilir

Ekranlı HomePod

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple şu anda bütünleşik 7 inçlik bir ekran paneline sahip olacak HomePod akıllı hoparlörünün üzerinde çalışıyor. Yenilenen akıllı hoparlörün 2024’ün ilk yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

Kuo’ya göre yeni ekranlı HomePod, Apple’ın diğer donanım ürünleriyle daha sıkı entegrasyon sağlayarak şirketin akıllı ev stratejisinde önemli bir değişikliğe işaret edebilir. Bu aynı zamanda Apple’ı piyasada halihazırda ekrana takılan akıllı hoparlörlere sahip olan Google ve Amazon dahil diğer büyük isimlerle aynı çizgiye getirecek.

Analist, Tianma’nın cihaz için panel üreticisi olacağını söylüyor. Şirketin, BYD ve BOE’ye benzer bir yol izleyebileceğini de sözlerine ekliyor: “Tianma, düşük kaliteli ürünlerle başlayabilir, sevkiyat tahsisini kademeli olarak artırabilir ve teknoloji kapasitesi yükseltmeleri yoluyla daha yüksek kaliteli ürünler elde edebilir.” Sevkiyat iyi giderse şirket, Apple’dan iPad paneli siparişleri bile alabilir.

Şimdiye kadar, Apple piyasaya HomePod markalı üç hoparlör çıkardı. Şirket, Mart 2021’de orijinal HomePod’u durdurdu. İkinci nesil HomePod ve HomePod mini ise sırasıyla 299 ve 99 dolara satılıyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.