Anasayfa Haber PS5 Pro 2024 Sonunda Piyasaya Çıkabilir

PS5 Pro 2024 Sonunda Piyasaya Çıkabilir

PS5 Pro 2024

Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolunun PS5 Pro adlı yeni bir sürümü üzerinde çalışıldığı iddia edildi. Insider Gaming‘in isimsiz kaynaklara atıfta bulunduğu habere göre Sony, PS5 Pro modelini 2024’ün sonlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

PS5 Pro’da hangi donanım yükseltmelerinin olabileceği hakkında çok fazla ayrıntı bulunmuyor. Sony’den Mark Cerny tarafından alınan bir patente dayanarak oyunlara ışın izleme efektlerinde iyileştirmeler sağlayabileceği iddia ediliyor.

Sony, 2013’te PS4’ü piyasaya sürdükten sonra 2016’da PS4 Pro konsolunu piyasaya sürdü. Konsol, oyun çözünürlüğü desteğini 1080p’den HDR ile 4K’ya çıkaran daha güçlü bir işlemci ve GPU içeriyordu. Ayrıca daha büyük bir sabit diski vardı.

Inside Gaming ayrıca, yine isimsiz kaynaklar aracılığıyla, Sony’nin mevcut PS5 konsolunun yeni bir sürümünü 2023’ün sonlarında ancak çıkarılabilir bir disk sürücüyle piyasaya süreceğini iddia ediyor.

Diğer taratan PS6 tarafında ise makale, gerçek yeni nesil PlayStation’ın en erken 2028’e kadar piyasaya sürülmeyeceğini iddia ediyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.