Anasayfa Haber CS:GO Source 2 Güncellemesi SteamDB’de Görüldü

CS:GO Source 2 Güncellemesi SteamDB’de Görüldü

CSGO Source 2

Taktiksel FPS türünün kült yapımlarından olan CS:GO, Source 2 motoru söylentileriyle Mart’ın başından beri gündemden düşmek bilmiyor. İlk başta NVIDIA sürücüsünde ortaya çıkan cs2.exe dosyası ve devamında DOTA 2 güncellemesinde CS:GO’yla alakalı kodların bulunması söz konusu durumu geçmişteki söylentilerden ayrı bir konuma taşıdı. Öte yandan FACEIT, ESL ve HLTV gibi önemli e-spor kuruluşlarının yaptığı paylaşımlar da bizleri Source 2’ye bir adım daha yaklaştırıyor.

Geçtiğimiz gece yaşanan son gelişmede ise geliştiricilerin CS:GO’ya sınırlı test yapısıyla beraber cs2.exe dosyası eklediğine SteamDB üzerinden şahit olduk. Bu olayla beraber CS:GO Source 2 konusunun artık iddia olmaktan çıktığını söylemek mümkün. Özetle, ilerleyen süreçte Valve’ın resmi bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

CSGO Source 2

CS:GO’yla ilgili yaptıkları araştırmalarla herkesin tanıdığı iki veri madencisi Gabe Follower ve Aquarius’un paylaşımlarında da görüldüğü üzere oyuna dpr (developer pre-release update) etiketiyle çok sayıda yayın öncesi depo eklenmiş durumda. Bu hareketliliğin gece boyunca sürdüğünü de belirtmeden geçmeyelim. Son gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren YBS öğrencisi. Araştırma ve okuma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.