Anasayfa Makale Netflix’te İzleyebileceğiniz Teknoloji ve Bilim Odaklı Yapımlar

Netflix’te İzleyebileceğiniz Teknoloji ve Bilim Odaklı Yapımlar

Daha önce bilim kurgu temalı dizi ve filmler ile belgeselleri listelediğimiz Netflix içeriklerimize devam ediyoruz. TurkNet sponsorluğunda hazırladığımız listenin şimdiki konusuysa teknoloji ve bilim odaklı yapımlar.

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Ünlü milyarder ve iş adamı Bill Gates’in kendi ağzından geleceğine yön veren anları izleyebileceğiniz mini bir dizi olan Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Microsoft’un kuruluşundan bu yana yaşanan süreçleri ele alıyor, sonrasında ise yeni hedeflerine ışık tutuyor.

Oyuncular: Bill Gates, Davin Orness, Melinda Gates, Alex Bueermann, Mohammed Albaaj

Yönetmen: Davis Guggenheim

Casusluk Sanatı

Casusluk Sanatı netflix

Savaş ve kriz ortamları her zaman casusluk gerektirir. Casusluk Sanatı da tarih boyunca karşımıza çıkmış teknolojik casusluk aletlerini yakın markaja alıyor. 8 bölümden oluşan bu belgesel, her bir bölümde yeni bir casusluk yöntemini tanıtıyor.

Oyuncular: Dylan Berry, Ray Parrack, Fatih Çömlekoğlu, Keith Melton

Yönetmen: Maria Berry Jan Spindler Marek Bures

CODED BIAS

CODED BIAS netflix

Yüz tanıma teknolojisi, özellikle akıllı telefonlarımız ve tabletlerimizle birlikte hayatımızın bir parçası haline geldi. Her ne kadar hayatımızı kolaylaştıran bir güvenlik çözümü olsa da söz konusu teknoloji halen birçok kişi için soru işaretlerine sebep oluyor.

CODED BIOS, MIT Media Lab araştırmacısı Joy Buolamwini’nin yüz tanıma teknolojisinin hatalarını aramasını konu alıyor. Söz konusu belgesel, onun bu algoritmalarda tespit ettiği ön yargıları inceliyor.

Oyuncular: Joy Buolamwini

Yönetmen: Shalini Kantayya

Gelecekte

netflix Gelecekte

Teknoloji hayatımızın bir parçası. Ancak daha ne kadar gelişebilir ki? Akıllı evler, kendi kendine giden otomobiller, sanal gerçeklik ortamları ve daha niceleri.

Gelecekte adlı belgesel dizisi, uzmanlardan alınan görüşlere dayanarak, yeni teknolojik eğilimleri inceliyor. Bununla da kalmayarak, hayatımızda köklü değişikliklere sebep olabilecek olan durumları hayal etmenizi sağlıyor.

Oyuncular: Jurnee Smollett, Rose Eveleth, Tim Maughan

Yönetmen: S. Matthew Liao

Düşüş: Boeing Davası

Düşüş: Boeing Davası

Geride bıraktığımız yıllar, Boeing’in yeni nesil 737 Max uçakları için hiç de iyi geçmedi. Uçaklarda yapılan hayati hatalar, art arda ölümlü kazaların yaşanmasına yol açtı. “Düşüş: Boeing Davası” adlı belgesel film de bu konuyu ele alıyor.

Yönetmen: Rory Kennedy

Challenger: Son Uçuş

Challenger: Son Uçuş

Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği arasındaki uzay rekabeti üst noktaya çıkmış, teknolojinin sınırları zorlanmaya başlamıştı. Ancak bu rekabet, “ilk yapan kazanır” mantığı sebebiyle, uzay ajansları için çeşitli hataları beraberinde getirecekti.

NASA’nın yeni uzay mekiği programı da Amerikan halkının oldukça ilgisini çekmiştir. Ancak Challenger, fırlatmadan kısa süre sonra büyük bir kaza yaşar.

Oyuncular: Barbara Morgan, Marcia Jarvis, Lisa Bristol, Jane Smith-Wolcott, Alison Smith Balch, June Scobee Rodgers

Yönetmen: Daniel Junge, Steven Leckart

Çok Gizli UFO Projeleri

Çok Gizli UFO Projeleri

2. Dünya Savaşı’nın ardından UFO görme olaylarında yaşanan büyük artış nedeniyle ABD hükûmeti, halkın UFO’lara karşı giderek artan ilgisini yönetmeye çalışır. Çok Gizli UFO Projeleri adlı belgesel dizisi, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ve gizli servislerinin UFO’larla iletişimini, incelemelerini ve devamında yaşananları konu alıyor.

Oyuncular: Robert Polo, Emery Smith, Richard Dolan

Sonsuzluğun Sınırları

Sonsuzluğun Sınırları

Evrenimizde halen keşfedilecek çok şey var. Sonsuzluğun Sınırları adlı bu belgesel, tanınmış matematikçiler, parçacık fizikçileri ve kozmologların sonsuzluk kavramını ve evren açısından doğurduğu akılalmaz sonuçlarını derinlemesine inceliyor.

Oyuncular: Moon Duchin, Delilah Gates, Carlo Rovelli, Steven Strogatz

MH370: Kaybolan Uçak

MH370 Kaybolan Uçak

Malaysia Airlines’ın MH370 sefer sayılı uçuşu için Boeing 777-200ER tipi uçak 8 Mart 2014’te Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’ndan Pekin’e gitmek için kalkış yapar. Ancak hiçbir zaman inmez…

239 yolcusu ve mürettebatıyla havalanan uçaktan bir süre sonra radar verisi alınamaz. MH370: Kaybolan Uçak, gerçek bir havacılık gizemini ele alıyor.

Yönetmen: Louise Malkinson

Geri Sayım: Inspiration4 Uzay Görevi

Geri Sayım: Inspiration4 Uzay Görevi

Çılgın milyarder Elon Musk, SpaceX ile birçok ilki gerçekleştirmek istiyor. Geri Sayım: Inspiration4 Uzay Görevi belgeseli de, Shift4 Payments CEO’su Jared Isaacman adına SpaceX tarafından gerçekleştirilen 2021 insanlı bir uzay uçuşunu konu alıyor. SpaceX için dönüm noktalarından biri olan görevin tüm detayları 5 bölümle anlatılıyor.

Yönetmen: Jason Hehir

Listemizin sonuna geldik. Her ne kadar izlediğimiz belgesel, film ve diziler teknolojik, bilimsel ve bir o kadar da sürreel olsa da internetiniz o kadar teknolojik olmayabilir. Artık belgesel, film ve diziler, özellikle 4K çözünürlük, HDR ve çeşitli ses teknolojilerinin de hayatımıza girmesiyle birlikte, oldukça büyük boyutlara sahip. Netflix gibi platformlardan izlenen içeriklerde herhangi bir depolama sorunu yaşamasanız da hızlı bir internet bağlantınızın olması artık şart.

Günümüz internet teknolojileri ile artık online medya akış hizmetlerinden yararlanmak mümkün. Ancak internet hızının yüksek olması, bağlantının sağlıklı olması ve yoğunluktan etkilenmemesi de oldukça önemli. Buna ek olarak, evinizde bağlı bulunan diğer cihazlar ve kullanıcı sayısı da internet hızınıza etki edebilir.

ADSL ve VDSL altyapı teknolojileri fiber internet altyapısına göre daha yavaş ve sorunlu olabiliyor. İyi optimize edilmemiş sunucular, yoğunluğu tolere etmek için kısılan bant genişliği, kalitesiz donanım ve kablolar bu sorunların oluşmasındaki temel sebep.

Ayrıca CDN sunucuları da dizi ve film gibi içerikleri indirirken veya izlerken oldukça büyük öneme sahip. Bu teknoloji sayesinde veriler ana sunucudan değil, konumunuza en yakın CDN sunucularından çekilir. Bu sebeple içeriklerin önbelleğe alma gecikmesi ortadan kalkar, altyapınızın ve aldığınız hizmetin desteklediği maksimum hızda veri indirmesi yapabilirsiniz.

CDN’ler, internet servis sağlayıcıların kendilerine özel kurdukları bir ağ. Bu ağ diğer operatörlerle paylaşılabilmesine rağmen, kendi kullanıcıları için daha büyük bir öneme sahiptir. Örneğin TurkNet, Türkiye’de bu işi başarılı sürdürebilen nadir servis sağlayıcılardan biri. Şirket, kendi CDN sunucuları ile kullanıcılarının veriye daha hızlı erişmesini sağlıyor.

Netflix İçin Hızlı Bir İnternet Şart mı?

Günümüzde 4K HDR içerikler için hızlı bir internet artık zorunluluk haline geldi. Düşük hızlarla uzun süren önbellek işlemi, artık gigabit seviyesine ulaşan internet hızları ile sıfıra iniyor. Tabii ki bunun için altyapının sorunsuz ve güncel bir teknolojiyle desteklenmesi de şart. TurkNet, GigaFiber adını verdiği ve kendi altyapısıyla kurduğu fiber ağı ile kullanıcılarına 1.000 Mbps’ye varan internet hızı vadediyor. Ayrıca bu değer yalnızca indirme hızında değil, yükleme yani upload hızında da geçerli.

Speedtest Verilerine Göre, En Hızlı İnternet Sağlayıcı TurkNet

Bağımsız bir hız ölçüm şirketi olan Speedtest, bünyesinde gerçekleştirilen internet hız testi verilerine dayanarak düzenli olarak istatistikler yayınlıyor ve biz de paralelinde bu verileri sizlerle paylaşıyoruz. 2021’in üçüncü çeyreğinde liderlik koltuğuna oturan TurkNet, o andan itibaren koltuğu kimseye kaptırmadı ve hala zirvedeki yerini koruyor.

TurkNet, 2022 dördüncü çeyrekte de yüksek hız, gecikme süresi ve tutarlılık oranlarında lider olmaya devam ederken, 55.82 Mbps ile en iyi ortalama indirme hızını kullanıcılarına sunuyor. Türkiye’nin indirme hızı bakımından 182 ülke arasında 107. sırada yer aldığı raporda, TurkNet düşük gecikme sürelerinde de yine zirvedeki yerini korumayı başarmış.

internet hızı

Şirket, 13 ms’lik ortalama gecikme süresi ile rakipleri arasında en düşük gecikmeyi sunuyor. Rapor, Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı hız testlerinde ortalama download (indirme) hızının 32.65 Mbps, ortalama upload (yükleme) hızının ise 6.60 Mbps olduğunu ortaya çıkardı. Hız testlerinin yüzde kaçının en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı sunduğunu ifade eden tutarlılık skorları sıralamasına baktığımızda ise TurkNet’in bu değerde de lider olduğunu görüyoruz. TurkNet kullanıcıları yüzde 78.5 oranla en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı almada en tutarlı hızları elde ediyor.

TurkNet, bu değerlendirmeler sonucunda 2021 ve 2022’nin ilk üç çeyreğinde elde ettiği başarısını sürdürmüş oldu. Türkiye’nin internet altyapısını geliştirme ve dünya kalitesine çıkarma hedefiyle TurkNet, kendi fiber altyapısında geliştirdiği GigaFiber yatırımlarına aralıksız devam ediyor ve GigaFiber altyapısını her gün genişletiyor.

TurkNet GigaFiber nedir?

Türkiye’nin başarılı servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kendi altyapısı ile sunduğu  GigaFiber hizmetini 249.90 TL’ye sunuyor. Üstelik vaat edilen 1.000 Mbps’e kadar olan hız yalnızca download yani indirme hızında değil, upload yani yükleme hızında da  kullanıcıların hizmetine sunuyor.

GigaFiber hizmeti, TurkNet’in diğer hizmetlerinde olduğu gibi taahhütsüz bir hizmet ve farklı bir operatörden geçmeniz durumunda taahhüt cayma bedelinin 1.000 TL‘ye kadar olan kısmı da TurkNet tarafından faturanızda indirim olarak karşılanıyor. Adresinizde TurkNet GigaFiber varsa, siz de hemen TurkNet’li olmak için başvurunuzu iletebilirsiniz.

  • Taahhüt ve kota yok: Hizmetinizi memnun olduğunuz sürece kullanın. Kota derdi olmadan da Steam’den dilediğiniz gibi oyun indirebilir, Netflix’ten 4K içerik izleyebilir ve canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Yüksek upload hızları: 1.000 Mbps’ye kadar hız seçenekleriyle Zoom ve EBA gibi platformlara kesintisiz erişim sağlayın. Twitch, TikTok ve YouTube gibi platformlarda en yüksek kalitede canlı yayınlar yapın.
  • Dünya kalitesinde hizmet: TurkNet, dünya hızında ve kalitesinde GigaFiber’i tamamen kendi altyapısında sunuyor. Sizi özgürleştiren, yüksek hızlı ve müşteri odaklı hizmet, sürekli iyileştirilmeye devam ediliyor.
  • 7/24 müşteri desteği: Dilediğiniz zaman TurkNet’e ulaşabilirsiniz. Destek talepleriniz hızlı çözülüyor.
  • Hızlı müdahale ve çözüm: TurkNet’in kendi altyapısında olan bu hizmette gerekli tüm müdahaleleri kendi uzman ekibi rekor sürelerde yapabiliyor.

TurkNet’e Geçiş Ne Kadar Sürer?

Geçiş genelde belgeleriniz eksiksiz olarak ulaştıktan sonra, kısa süre içinde içinde gerçekleşiyor. (Mevcut hizmetinizi TurkNet’e taşımak yerine diğer operatörden kullandığınız hizmeti önce iptal ettirip sonra TurkNet’ten sıfırdan yeni bir hat istediğinizde internetinizin kullanıma hazır olması daha uzun sürebiliyor.) Belgelerde herhangi bir eksik varsa (örneğin imza yok, tarih yok, kimliğinizi Online İşlemler veya Mobil Uygulama üzerinden yüklemediniz), işlemler maalesef uzayabiliyor. Bu yüzden belgelerinizi tam olarak doldurduğunuza dikkat edin.

Farklı operatörler arası internet transferi süresini etkileyen bir diğer faktör de teyit aramasına geç cevap vermeniz. Teyit aramasını yasa gereği zorunlu olduğu için, aranmanız ve sesli olarak operatör değişikliği onayınızı almaları gerekiyor. Sizi 0850 288 80 80 numarasından arayacaklar.

TurkNet’e Mevcut Aboneliğinizi İptal Ettirmeden Geçebilirsiniz

Müşteriler internet sitesindeki başvuru adımlarını uygulayarak veya telefon üzerinden başvuru yöntemini kullanarak TurkNet’e geçişleri için ilk adımı atıyor. Ardından TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Diğer Operatörlerden TurkNet’e Nasıl Geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. İlk olarak başvurunuzu yapıyorsunuz, ardından kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği belgelerini imzalamanız yeterli. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe cevap verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş sürecini de, daha önce anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile benzer ilerliyor. Abonelik başvurusu işlemlerine geçmeden önce altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz hız miktarına göz atabilirsiniz. Eğer Kablonet, Superonline veya Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği işlemleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi İptal Ettirmeden TurkNet’e Geçmenin Avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. İlk olarak abonelik işlemleriniz sıfır bir aboneliğe göre çok daha kısa sürüyor. Zaten halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan kurulum hizmeti ücretini ödemezsiniz. Yeni bir kurulum yapılmayacağı için böyle bir hizmete ihtiyacınız olmaz.

Port Kaybetme Riski Nedir?

TurkNet Başvurusunun İlk Adımı: Altyapı Sorgulama

Adresinizde kullanabileceğiniz altyapı ve hızı, müşterisi olacağınız internet servis sağlayıcısının sitesinden sorgulayabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılıyor?

Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, internet başvurusu öncesinde altyapınızın hangi teknolojiyi ve hangi hızı desteklediğini belirten bir Altyapı Sorgulama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde adresinizdeki altyapının DSL ya da GigaFiber olup olmadığını görebilirsiniz.

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi iki şekilde çalışıyor; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama. Her iki yöntemle altyapı sorgulama işlemleri şu şekilde;

TurkNet Adres ile Altyapı Sorgulama

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi, yukarıda da belirttiğimiz gibi hem adres hem de sabit telefon numarası üzerinden yapılabiliyor. Ancak günümüzde çoğu müşteri artık sabit telefon hattı kullanmıyor. En yaygın seçenek olan adresle altyapı sorgulama işlemi ise şu şekilde;

turknet altyapı sorgulama

Altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden Adres Bilgisi ile Sorgula seçeneğine tıklayın. Buradan sonra il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, bina ve daire numaraları bilgilerini doldurarak Altyapı Sorgula butonuna tıklayın.

Sorgulama işlemi bittiğinde şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

turknet altyapı sorgulama sonucu

Bizim sorguladığımız örnek adreste 80 Mbps hıza kadar destek sunan VDSL bir altyapı hizmeti bulundu. TurkNet internet hizmetini 249,90 TL’ye sunuyor. Ayrıca sunulan hızı evinizde kullanırken altyapı kalitenize ek olarak bina, daire tesisatınızın ve modeminizin de önemli olduğunu belirtelim.

TurkNet’in altyapı sorgulama servisi, 80 Mbps destekleyen internet tesisatımız için bize Özgür İletişim 100 paketini önerdi. Bu kısım, sorguladığınız adreste çıkacak olan tahmini hıza ve altyapı türüne göre değişiklik gösterecek. Hemen aşağısında da TurkNet’in kota ve taahhüt koymadığını hatırlatan, ayrıca 30 gün içinde %100 iade seçeneği sunan hizmetleri görülüyor.

Sabit Telefon Numarası ile Altyapı Sorgulama

Bu işlem için de yine altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden bu sefer Telefon No ile Sorgula seçeneğine tıklayın.

Buradan sonra Sabit Telefon No Giriniz boşluğuna, adresinize kayıtlı ev/iş telefonu numarasını girerek, altyapı sorgulama sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Altyapınızın desteklediği hız, evinizde alabileceğiniz internet hizmeti hızını gösterir. Ancak altyapınızın gelişmesi veya Gigafiber altyapısına geçişinizin sağlanması durumunda 1.000 Mbps’e kadar çıkabilirsiniz.

TurkNet Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk aşamada da bahsettiğimiz gibi başvuru işlemlerini iki kanaldan yapabiliyorsunuz: web sitesi ve 0850 288 80 81 telefon hattı. Başvuruyu online olarak yapmak isteyen kullanıcılar, bu sayfa üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

4 adımda online başvuru süreci ise şu şekilde;

1- İletişim Bilgileriniz

TurkNet, hizmet söyleşmesini hazırlamak için online başvuru formunun ilk adımında iletişim bilgilerinizi talep ediyor. Bu doğrultuda Ad/Soyad, e-posta adresi ve telefon numaranız isteniyor. Ayrıca kişisel veri aydınlatma formunu ve verilerinizin işlenmesini onayladığınız adım da bu aşamada.

turknet başvuru formu - iletişim bilgileri

2- Adres Bilgileriniz

Online başvuru formunun ikinci aşamasında varsa halihazırda kullandığınız internet operatörünüzün bilgilerini girmeniz gerekiyor.

turknet başvuru formu - adres bilgileriİnternet Var seçeneğini seçip, mevcut internet servis sağlayıcının hizmet numarası (XDSL numarası) bilgisini girmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca farklı bir servis sağlayıcıdan geçiş yapmanız durumunda 240 TL’ye kadar, TurkNet GigaFiber servisine geçmeniz durumunda da 1.000 TL’ye kadar taahhüt cayma bedeli TurkNet tarafından karşılanıyor. Artık sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

3- Tercihler

Adres ve mevcut internet sağlayıcınızın bilgilerini doldurduktan sonraki aşamada, altyapınızın desteklediği hızı görebilirsiniz.

Üçüncü aşama penceresinde, yukarıda da belirttiğimiz gibi tercihlerinizi yapmanız istenmekte. İnternet Hız Seçimi kısmında altyapınızın desteklediği hızı içeren tarifeyi görebilirsiniz. Ek Hizmet Seçimi kısmından ek tercihlerinizi seçebilirsiniz. Örneğin modeminiz yoksa hem ADSL/VDSL hem de GigaFiber hızları destekleyen, yüksek WiFi performansı sunan, fiyat performans ürünü modemi avantajlı ödeme yöntemleri ile satın alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sabit IP (static ip) hizmeti ve güvenli internet profili tercihlerinizi de yapabilirsiniz. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra sıra fatura tercihlerinize geliyor. Faturanızı yeşil dostu olarak e-posta adresinize mail olarak isteyebilirsiniz.

4- Kimlik ve Ödeme Bilgileri

Online başvuru sürecinin dördüncü ve son aşaması kimlik doğrulamasını içeriyor. Bu aşamada kimlik belgenizin bilgileri ve fatura için ödeme yöntemi bilgileriniz isteniyor. Ancak tercihlerinizde modem seçeneğini seçmeniz durumunda, bu ücretlendirme kartınızdan alınıyor ve o aşamada başka bir ödeme alınmıyor.

Adresinizde GigaFiber Yoksa Ne Yapacaksınız?

TurkNet, geçtiğimiz günlerde GigaFiber altyapı genişletme çalışmalarının bir parçası olarak, kullanıcıların altyapı taleplerini değerlendirmeye aldığı yeni bir başvuru sistemi duyurdu. Bu sistemle kullanıcılar adreslerini girerek, bulunduğu bölgeye TurkNet GigaFiber altyapısının gelmesini sağlayabiliyor.

TurkNet GigaFiber Altyapı Başvurusu Yapma

Bu işlem için öncelikle TurkNet’in GigaFiber İstiyorum sayfasına gidin. Bu sayfanın orta kısmında “GigaFiber istiyorum” adlı butona tıklayın. Açılan sayfada, sizden adresiniz istenecek. Adres bilginizi girdikten sonra, mevcut altyapı durumunuzu içeren bir mesaj göreceksiniz. Test adresimizde henüz GigaFiber altyapısı olmadığından, “Üzgünüz, “şimdilik” GigaFiber altyapınız bulunmuyor. Hemen altyapı talebinizi iletebilirsiniz.” mesajı ile karşılaşıyoruz.

turknet gigafiber altyapı başvurusu

Bu mesajın hemen altında, GigaFiber altyapısı talebinizi iletebilmeniz için iletişim bilgilerinizi doldurmalısınız. Ardından ise Kişisel Veri Aydınlatma Metni’ni okuyup onaylayarak “Adresime GigaFiber İstiyorum” butonuna basın.

TurkNet web sitesinde yapmanız gereken işlemler bu kadar. Şimdi tek yapmanız gereken, başvuru sırasında verdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkini kullanarak başvurunuzu gerçekleştirmek olacaktır. TurkNet, adresinizdeki taleplere göre durumu değerlendirecek ve GigaFiber çalışmaları için listeye ekleyecektir.


TurkNet sponsorluğunda Technopat okurlarına yararlı olması için hazırlanmıştır: https://www.technopat.net/turknet bölümünde internet odaklı yardımcı makalelerimizi bulabilirsiniz.

– Advertorial / Reklam –

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.