Anasayfa Video Pusat Business Pro Fare İncelemesi

Pusat Business Pro Fare İncelemesi

Bu yazımızda daha çok iş ve günlük kullanım odaklı tasarlanan Pusat Pusat Business Pro fareyi yakından inceliyoruz.

Pusat Business Pro’nun güncel fiyat bilgisi için buraya tıklayın!

Profesyonel Kullanım Odaklı

Tabii buradaki “işin” açılımını yapmak gerek. Çünkü aslına bakarsanız fare odaklı bir işten söz edeceksek, Business Pro tam olarak bunun için üretilmemiş. 

Pusat Business Pro Fare daha çok, klavye odaklı yada kullandığınız farenin ekstra özellikli olmasına ihtiyaç duymadığınız iş türleri için uygun diyebiliriz. Örneğin Word, Excel gibi uygulamaları sık kullanan bir ofis çalışanı yada tüm gün klavyeden kod yazan bir yazılımcıysanız, Pusat Business Pro Fare sizin için ideal olabilir. 

Pusat Business Pro Fare oldukça ince bir tasarıma sahip.

Taşınabilirliği yüksek olan Business Pro özellikle mobil kullanımlar için de çok ideal. Zira cebinize rahatça sığabilecek boyutlardaki farenin ağırlığı yalnızca 75gr.

Parmak ucu tutuş tipi, bu fare için en ideal tercih olabilir.

Eğer notebook yanında taşıması kolay bir fare arıyorsanız ve hemen her yerde PC kullanma alışkanlığı olan biriyseniz Business Pro Fare’yi tercih edebilirsiniz. 

Herkese Uygun Simetrik Tasarım

Business Pro, simetrik bir yapıya sahip bu sayede hem sağ hem de sol el kullanımına uygun. Tamamen plastik malzemeden üretilen Business Pro, malzeme kalitesi anlamında çok üst düzey bir hissiyat sunmasa da, tasarım olarak sade ve şık gözükmeyi başarıyor. 

Farenin mat-siyah rengindeki üst yüzeyi şık bir görünüm ortaya koyuyor.

Üst tarafı tamamen mat siyah renkte ve çevresi metalik görünümlü bir plastik çerçeve ile tasarımı tamamlanan farenin yine metalik renkte bir de tekerlek tuşu mevcut.

Yan tarafı çevreleyen metal görünümlü çerçeve aslında plastik bir yapıda.

Tekerlek tuşu, özellikle iş odaklı bir fareden beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak düzeyde iyi bir iş çıkarıyor. Gerek kaliteli hissiyatı, gerekse de kullanım konforu bakımından benim çok hoşuma gitti. Ayrıca tekerlek tuşunun, tıklama özelliğine sahip olduğunu ancak sağa sola kaydırma gibi bir özelliğinin bulunmadığını da belirtelim.

İki Farklı Cihaza Aynı Anda Bağlanın!

Business Pro aynı anda iki cihaza kadar bağlantı kurabileceğiniz bir fare. Bu bağlamda ister birlikte gelen 2.4GHz kablosuz alıcı üzerinden, isterseniz de Bluetooth ile bağlantı yapabilmek mümkün. 

Business Pro Klavye ve Fare birlikte aynı anda iki farklı cihaza bağlanarak kullanılabilir.

İki farklı bağlantı tipini, iki farklı cihaz için ayrı ayrı gerçekleştirerek cihazlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu geçişi yapabilmeniz için farenin alt yüzeyine bir switch yerleştirilmiş.

Farenin alt tarafında güç ve bağlantı anahtarı ile birlikte DPI değiştirme tuşu da yer alıyor.

Aynı zamanda fareyi kapalı konuma getirmenizi sağlayan bu switch, aşağı doğru açıldığında alıcısı üzerinden, yukarı doğru açıldığında ise Bluetooth 5.1 üzerinden bağlantıya geçiş yapmış oluyor.

Uzun Ömürlü Tuşlar

Tamamen kablosuz bir kullanım seçeneği sunan Business Pro ile kutu içerisinde 1m uzunluğunda USB Tip-C bir kablo geliyor. Bu kablo ile fareyi şarj edebilirsiniz. Şarj olurken fareyi kullanmaya devam edebilirsiniz ancak sadece kablo bağlayarak fareyi kullanmak gibi bir seçenek söz konusu değil. 

Business Pro Fare’nin ergonomisi çok iyi olmasa da belli bir konforu sağlamayı başarıyor.

Tuşları 5 Milyon basım ömrüne sahip ve oldukça sessiz çalışan ferenin, sağ ve sol tuşları haricinde herhangi bir tuş yer almıyor. Öte yandan yazılım desteği bulunmadığı için mevcut tuşları özelleştirebilmeniz mümkün değil. Zaten böyle bir şeye ihtiyacınız olacağını da sanmıyorum. Kısacası tekerlek tuşunun tıklama özelliğini de sayarsak, Business Pro toplamda 3 adet tuşla geliyor. 

Kademeli DPI Özelliği

Farenin alt tarafında DPI kademeleri arasında geçiş yapmamıza yarayan bir tuş yer alıyor. Bu sayede normalde 1600 DPI’da çalışan sensörü, 1000 veya 1200 DPI seçenekleri ile de kullanabilirsiniz. Herhangi bir yazılım desteği bulunmayan Business Pro’nun özelleştirilebilir DPI seçeneği sunması hoş bir detay olmuş. 

Pusat Business Pro Fare'ye masa üzerindeyken uzaktan bir bakış.

55 Saate Kadar Şarj Süresi

600 mAh kapasiteli bir pille gelen Pusat Business Pro Fare, yaklaşık 55 saatlik kullanım süresi vadediyor. Ayrıca kullanmadığınız zamanlarda kendisini bekleme moduna alabilen fare, bu sayede enerji tasarrufu sağlamış oluyor. 

Pusat Business Pro'nun alt tarafında yer alan marka, model, seri no ve pil kapasitesi gibi bilgilerin yer aldığı etiket kısmı.

Herhangi bir aydınlatma seçeneği bulunmayan farede yalnızca tekerlek tuşunun altından yanan ufak bir bildirim ledi mevcut. Eğer fareyi Bluetooth moduna alırsanız bu led mavi yanıyor ve size hangi bağlantı modunda olduğunu bildirmiş oluyor. 2.4GHz moduna aldığınızda yeşil yanan bu led, DPI tuşu ile hız değişikliği yaparken kırmızı yanıyor ve hangi kademede olduğunuzu yanıp sönerek size bildiriyor. 

Şarja taktığınızda kırmızı yanan bildirim ledini, tekerlek tuşunun hemen altında görebiliyorsunuz.

Kimler Almalı?

Ofiste kullanmak ve notebook yanında taşımak için ideal bir tercih olan Business Pro Fare, daha önce sitemizde incelemesini yapmış olduğumuz Pusat Business Pro Klavye ile de uyumlu bir ikili olabilir. Eğer siz de yazı ağırlıklı bir işte çalışıyor ve taşınabilirlik odaklı şık bir fare arıyorsanız Pusat Business Pro Fareyi düşünebilirsiniz.