Anasayfa Haber The Last of Us Part 1 PC, Optimizasyon Sorunu ile Gündemde

The Last of Us Part 1 PC, Optimizasyon Sorunu ile Gündemde

The Last of Us Part 1 PC optimizasyon

PlayStation konsoluna özel oyunlar bir bir PC platformuna gelmeye devam ediyor. Spider-Man, Uncharted ve God of War gibi oyunların ardından The Last of Us Part 1‘de nihayet PC için çıkışını gerçekleştirdi. Uzunca bir süredir PC oyuncularının yolunu gözlediği The Last of Us Part 1’in nasıl bir çıkış yapacağı da bir hayli merak edilirken, Naughty Dog‘un efsanevi oyunu ne yazık ki PC için sorunlu bir çıkışa imza attı.

The Last of Us Part 1 PC için Performans Şikayetleri Geliyor

Yaşanan performans ve çökme sorunları birçok oyuncunun canını sıkmış olacak ki, oyunun Steam incelemelerinin ”Çoğunlukla Olumsuz” olarak not aldığını görüyoruz. Birçok oyuncu yaşanan sorunları hızla Naughty Dog’a iletirken, yapımcı firmadan da kısa bir süre önce önemli bir açıklama geldi.

Yapımcı firma açıklamasında oyunun PC sürümündeki çökme ve performans sorunlarının farkında olduğunu ve ilerleyen süreçte yayınlayacakları güncellemelerle bu sorunları tek tek ortadan kaldıracaklarının müjdesini verdi.

Kullanıcı incelemelerindeki geri bildirimlere göz atacak olursak; oyuncuların çoğu yüksek VRAM kullanımından, uzun yükleme süreklerinden ve ciddi optimizasyon eksikliğinden yakınıyor. Umuyoruz ki, Naughty Dog yaşanan performans sorunlarını hızlı bir şekilde çözer ve PC oyuncuları da platformlarında Last of Us deneyimini doyasıyla çıkartırlar.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.