Anasayfa Haber Twitter, 1 Milyondan Fazla Takipçisi Olan Hesaplara Mavi Onay İşareti Geri Geliyor

Twitter, 1 Milyondan Fazla Takipçisi Olan Hesaplara Mavi Onay İşareti Geri Geliyor

Twitter, 1 milyondan fazla takipçiye sahip hesaplara onay işareti.

Twitter, mavi onay işaretine sahip tüm hesaplardan onay işaretini kaldırmıştı. Bunun yerine kullanıcılardan onay işaretleri için aylık 8 dolarlık bir ücret istendi. Daha sonrasında Musk’ın ünlü birkaç Twitter kullanıcısının hesabına onay işareti verdiği ortaya çıktı.

Rolling Stone’un bildirdiği üzere Twitter, bir milyondan fazla takipçisi olan birçok hesap için mavi onay işaretini geri getirdi. Bu hesaplardan biri ise, takipçilerine o rozeti geri almak için para ödemediğini anlatan Yüzüklerin Efendisi ve X-Men oyuncusu Ian McKellen’e ait.

Twitter’ın son zamanlarda yaptığı tek değişiklik bununla da sınırlı değil. Bu ayın başlarında NPR, BBC ve PBS gibi medya kuruluşlarının Twitter hesaplarına “devlete bağlı” veya “hükümet tarafından finanse edilen” etiketi getirmişti. Ancak bu etiketler yakın zaman içerisinde kaldırıldı. NPR’ye göre Musk’ın bu kararı, Apple’ın ünlü gazetecisi ve resmi biyografi yazarı Walter Isaacson’ın önerisi nedeniyle alınmış.

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.