Anasayfa Haber Google Pixel Tablet Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Google Pixel Tablet Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Google Pixel Tablet Özellikleri

Google I/O 2023 etkinliğinde Pixel 7a ve Pixel Fold ile birlikte tanıtılan bir diğer cihaz Pixel Tablet oldu. İşte Google Pixel Tablet özellikleri ve fiyatı.

Google Pixel Tablet Özellikleri

Pixel Tablet, 8 MP ön kamerayı (1,12 μm, ƒ/2,0, 84 derece) barındıran oldukça büyük siyah veya beyaz çerçevelere sahip 16:10 10,95 inç LCD panele (2560×1600, 500 nit parlaklık, 276 PPI) sahip. Gorilla Glass 3’te leke önleyici kaplama ve USI 2.0 stylus kalem desteği bulunuyor. Üst kenarda bir parmak izi sensörü içeren güç ve bir ses düğmesi de mevcut.

Tablette sağ kenarı USB-C bağlantı noktasını içeren, her iki yanında iki uzun kesik bulunan dört hoparlörlü bir ses sistemi var. Alt kenardaki uzun çıkıntılar, 493 gram ağırlığındaki Pixel Tablet’i çeşitli yüzeylere dayamanıza olanak tanıyor. Google Asistan ve konferans için üç mikrofonlu bir sisteme sahip olursunuz.

Arka köşede 8 MP’lik başka bir kamera daha bulunuyor. Kamera, Google Meet’te Portre Modu ve sürekli çerçeveleme gibi özelliklerle görüntülü görüşme için optimize edilmiş. Her iki kamera da 1080p 30 FPS video kaydedebiliyor.

Yuvarlatılmış köşelere sahip arka kasa, “yumuşak mat görünümlü” bir nanoseramik kaplamaya sahip ve Şarj Hoparlörü Yuvası için “G” logosunun altında dört pimli konektör bulunuyor. Bu, bağlantının her iki tarafında mıknatıslar varken hem güç hem de ses aktarımı sağlıyor. Bağladığınızda müzik çalıyorsa, hoş bir ekran animasyonu/onayıyla müzik otomatik olarak 43,5 mm hoparlöre aktarılıyor.

USB-C güç adaptörü dahil edilmediğinden kutudan çıkar çıkmaz bu bağlantı istasyonu (15 W) Pixel Tablet’i şarj etme yönteminiz olacak. Pixel Tablet, 27 Wh pilin tek bir şarjıyla 12 saat video akışı için derecelendirilmiş.

Pixel Tablet, Android 13’ü geniş ekran optimizasyonlarıyla çalıştırmanın yanı sıra Akıllı Ekran işlevi de görebiliyor. Tablet istasyona yerleştirildiğinde, şirketin sevilen hava durumu maskotu Froggy de dahil olmak üzere bir Google Fotoğraflar slayt gösterisi veya tam ekran saat gösterebilen Hub Modu’nu çalıştırıyor. Ek olarak, akıllı evinizi kontrol etmek için optimize edilmiş, sol alt köşedeki bir düğmeden erişilen Ana Panel adı verilen bir kullanıcı arayüzü de bulunuyor.

Pixel Tablet, Tensor G2 (Titan M2 güvenlik yardımcı işlemcisi ile), 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB UFS 3.1 depolama ile çalışıyor. Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve Ultra Geniş Bant (UWB) desteği de var ancak şu anda UWB özelliklerinden hiçbiri aktif değil. Tablet ayrıca 5 yıllık Android güvenlik güncellemelerini de alacak.

Google Pixel Tablet Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Porselen, Ela ve Gül renk seçenekleri bulunan Pixel Tablet’in 128 GB modeli 499 dolar fiyata sahip. 256 GB modeli ise 599 dolar olacak. Şarj Hoparlör Yuvası da kutuya dahil.

Pixel Tablet ön siparişleri, 20 Haziran tarihinde ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İsveç, Danimarka, Norveç, Hollanda, Japonya ve Avustralya’da açılacak.