Anasayfa Haber Huawei Watch 4 Serisi, Yüksek Kan Şekeri Riski Değerlendirme Özelliğiyle Piyasaya Sürüldü

Huawei Watch 4 Serisi, Yüksek Kan Şekeri Riski Değerlendirme Özelliğiyle Piyasaya Sürüldü

Huawei Watch 4 Serisi

Huawei, dünyada ilk Non-İnvaziv yüksek kan şekeri değerlendirme akıllı saati olan Watch 4 serisini piyasaya sürdü. Şirket, yeni akıllı saatini bu ayın başlarında küresel kullanıcılar için tanıttı.

Yüksek Basınç Değerlendirmesi

Huawei Watch 4 serisi, kan şekeri sağlığı alanında sadece ilk adımı atarken aynı zamanda ilk yüksek kan şekeri risk değerlendirme özelliğini de kullanıma sundu.

Yeni akıllı saat, 10 ayrı sağlık göstergesinin tek dokunuşla algılanmasını ve rapor oluşturarak çevrimiçi danışma için tek noktadan kapalı döngü hizmeti sağlıyor. Bu kapalı devre sağlık hizmeti, Series 4’ü sektördeki en güçlü bilek sağlığı koruma uzmanı yapıyor.

Huawei Watch 4 Series
Yüksek kan şekeri riski değerlendirmesi yapan Huawei Watch 4 Serisi.

Huawei Watch 4 Serisi, sağlıklı Çin stratejisinin derinlemesine uygulanması ve ulusal sağlığın derinlemesi entegrasyonu ile birlikte geliyor. Böylece gelecekte Huawei Watch 4 serisi ile uyumlu çeşitli akıllı cihazlar aracılığıyla kullanıcılara daha akıllı ve bilimsel sağlık hizmetleri sunmak mümkün olacak.

Titanyum alaşımlı kasaya sahip Huawei Watch 4 Serisi.

Tasarım ve Malzeme

Huawei Watch 4, mavi titanyum alaşımlı kasaya ve sektörün ilk geri dönüştürülmüş naylon kompozit kayışına sahip. Kumaş lifli kayış yapımında geri dönüştürülmüş deniz balıkçılığı ağlarından ve kumaşlardan kullanılmış.

Huawei Watch 4 serisi yüksek kan şekeri

Watch 4 Serisindeki Yeni Özellikler

Huawei Watch 4 serisi, Huawei TruSeen 5.0+ kalp atış hızı izleme teknolojisine sahip. Giyme alışkanlıklarıyla birlikte, tüm gün boyunca farklı durumlardaki hayati belirti izleme verilerini kullanıcıya gösteriyor.

Tüm bunlarla beraber Huawei Watch 4 serisi, EKG analizi, kalp sağlığı araştırması, damar sağlığı araştırması, solunum sağlığı araştırması ve kan damarı yaşı tespiti ve kardiyovasküler risk taraması gibi yeni işlevler için destek getiriyor.

Yeni teknolojileri ve yeni özellikleri destekleyebilmesine adına akıllı saat HarmonyOS 3.1 işletim sistemi tarafından destekleniyor.

Huawei Watch 4 Serisi

Huawei Watch 4 Pro, maksimum koruma için 5ATM su geçirmezlik sertifikasına sahip. Saatin 4.5 gün pil ömrü bulunuyor ve ultra uzun pil ömrü modunda tam 21 gün kullanım ömrü vadediyor.

Huawei Watch 4 serisinde Azure Earth (Pro), Jupiter Brown (Pro), Mars Titanium (Pro), Venus White, Saturn Brown ve Magic Moon Black olmak üzere toplam 6 model mevcut olacak.

Huawei Watch 4 Serisi Fiyatları

Watch 4 Pro

  • Jüpiter Kahverengi – 3399 Yuan (484 USD, 448 EUR)
  • Mars Titanium – 3999 Yuan (569 USD, 528 EUR)
  • Azure Earth – 3599 Yuan (512 USD, 475 EUR)

Watch 4

  • Venüs Beyazı – 2899 (412 USD, 383 EUR)
  • Ay Siyahı – 2699 (384 USD, 356 EUR)
  • Satürn Kahvesi – 2899 (412 USD, 393 EUR)

Yüksek kan şekeri değerlendirme özelliğine sahip Huawei Watch 4 serisi 18 Mayıs gününden itibaren ön satışta. Ancak yeni akıllı saatin Türkiye fiyatına dair henüz herhangi bir bilgi yok.

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.