Anasayfa Haber Elon Musk Twitter’ın Yeni Logosunu Duyurdu

Elon Musk Twitter’ın Yeni Logosunu Duyurdu

Elon Musk Twitter için yeni logoyu duyurdu.

Elon Musk, şirketi eski imajından uzaklaştırmak ve markasını değiştirmek için Twitter’ın logosunu değiştiriyor. Twitter’ın yeni logosu, ticari adı olan X Corp.’a gönderme olarak X olacak.

Musk, birkaç saat önce şirketin logosunu değiştirmekle ilgili bir Tweet attı. Tweet’inde “Yakında Twitter markasına ve kuşlara tek tek veda edeceğiz” yazıyordu. Ayrıca Elon, “Bu gece yeterince iyi bir X logosu asılırsa, yarın dünya çapında yayına başlayacağız” diyerek kullanıcılara yeni logoyu tasarlama fırsatı veriyor gibi görünüyor.

Musk daha sonrasında yeni logo için X sembolü görünen kısa bir görüntü yayınladı. Twitter Spaced sesli sohbetinde logonun değiştirileceğini doğruladı. Ayrıca bunun uzun zaman önce yapılması gerektiğini söyledi.

Mevcut logo 2010 yılında ilk orijinal haline gelmişti. Aynı dönemde ismi de Basketbol efsanesinden sonra Larry veya Larry T. Bird olarak belirlenmişti.

Twitter şu anda çok fazla baskı altında. Musk’ın şirket personelinin çoğunu işten çıkarması ve denetim politikasını gevşetmesi birçok reklamcıyı uzaklaştırdı.