Anasayfa Haber Kötü Haber: Ryzen 5 7500F Geniş Pazarlara Yayılmayacak

Kötü Haber: Ryzen 5 7500F Geniş Pazarlara Yayılmayacak

AMD, yaklaşık bir hafta öncesinde entegre grafik yongasından yoksun olan, daha uygun fiyatla satılacak Ryzen 5 7500F modelini resmi olarak tanıtmıştı. ExpreviewMyDrivers ve QuasarZone gibi Asya medya kuruluşları ilk incelemeleri hızla yayınlamaya başladı. Ayrıca bu işlemcinin bir zaman sonra küresel pazara açılacağı iddia edilmişti. Son bilgilere bakılırsa işler maalesef böyle yürümeyecek.

HardwareLuxx tarafından gelen raporlara bakılırsa AMD, yeni Zen 4 CPU’nun çıkışı hakkında resmi bir açıklama yaptı. Söylendiği gibi 7500F global olarak sunulacak, ancak yalnızca belirli sistem üreticilerine özel olarak. Çin pazarında ise perakende satışlar normal şekilde devam edecek.

Bu işlemci modeli 23 Temmuz 2023 saat 9 PM ET’den itibaren satışa sunulacak. Çin’in büyük bölümünde kutu içinde işlemci olarak, dünyanın geri kalanında ise belirli sistem üreticileri için bir seçenek olarak sunulacak. – Markus Lindner, AMD Almanya Sözcüsü

Özetle Ryzen 5 7500F sadece Çin’de piyasaya sürülecek. Şöyle bir durum da var: Çoğu zaman bu tür işlemciler sistem entegratörleri tarafından perakende kanalına dağıtılıyor. Resmi yollarla olmasa bile bazı bölgelerde satışların yapıldığını görebiliriz. Son bir hatırlatma yapacak olursak, bu tür bir CPU aldığımızda oyun promosyonlarından yararlanamıyoruz.