Anasayfa Haber iPhone 15 Serisi, 4K HDR Video Çıkışı için DisplayPort Destekliyor

iPhone 15 Serisi, 4K HDR Video Çıkışı için DisplayPort Destekliyor

iPhone 15 DisplayPort

Apple’ın cihazlara ilişkin teknik özelliklerine göre iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max akıllı telefon modellerinin tamamı 4K HDR’ye kadar video yansıtma ve harici bir ekrana veya TV’ye video çıkışı için DisplayPort desteği sunuyor.

DisplayPort desteği, tüm iPhone 15 modellerinde USB-C bağlantı noktasına yerleşik durumda. Bu durum yeni nesil Apple akıllı telefonların, desteklenen bir USB-C – DisplayPort kablosuyla DisplayPort donanımlı bir harici ekrana veya TV’ye yerel olarak 4K/60 Hz’ye kadar video çıkışı sağlayabileceği anlamına geliyor.

Alternatif olarak, herhangi bir iPhone 15’teki videoyu HDMI donanımlı bir TV’ye veya 4K/60Hz’e kadar ekrana yansıtmak için Apple’ın USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörünü de kullanmak mümkün. Öte yandan bu yöntemde HDR desteklenmiyor.

Lightning bağlantı noktasına sahip önceki iPhone’larda video yansıtma, Apple’ın Lightning’den HDMI’ya veya Lightning’den VGA’ya adaptörleriyle 1080p ile sınırlı olduğunu hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.