Anasayfa Haber iPhone İçin Blackmagic Camera Duyuruldu

iPhone İçin Blackmagic Camera Duyuruldu

Blackmagic Camera

Blackmagic Design tarafından iPhone akıllı telefonlar için Blackmagic Camera uygulaması duyuruldu. Blackmagic Cloud ile entegre olan uygulama içeriği doğrudan DaVinci Resolve video düzenleme uygulamasına yükleyebiliyor.

Blackmagic Camera Özellikleri

Uygulama, Blackmagic Design kameralarında mevcut olan aynı dijital film kamera kontrollerine ve görüntü işleme işlevlerine sahip. Şirket, kullanıcıların “Hollywood” sinematik görünümü ve hissi ile YouTube, TikTok ve Instagram içerikleri oluşturabileceklerini vaat ediyor.

Kare hızı, deklanşör açısı, ses seviyeleri, renk tonu, deklanşör hızı, lens, beyaz dengesi ve ISO dahil tüm ayarlar basit bir dokunma tabanlı arayüzle kolayca ayarlanabiliyor. Arayüz, kayıt parametrelerini, histogramı, odak zirvesini, seviyeleri ve çerçeve kılavuzlarını da içeriyor ve bir kaydırma hareketi ile açılabiliyor. Odaklama ekrana dokunarak yapılabiliyor ve 16:9 veya dikey en boy oranlarında çekim yapma seçenekleri sunuluyor.

Ek olarak, 4K ProRes video doğrudan Blackmagic Cloud’a kaydedilebiliyor ve doğrudan DaVinci Resolve’a senkronize edilebiliyor. Bulut entegrasyonu daha basit düzenleme için video görüntülerinin birkaç dakika içinde post prodüksiyon stüdyosuna gönderilmesine de olanak tanırken projenin tüm üyeleri tarafından kullanılabiliyor.

Öte yandan, Blackmagic Cloud’u kullanmak istemeyenler için videonun telefonun depolama alanına kaydedilebilmesi ve daha sonra harici bir sürücüye aktarılabilmesi veya Blackmagic Cloud’a manuel olarak yüklenebilmesi mümkün. Birden fazla iPhone’dan alınan görüntüler DaVinci Resolve’a gönderilebiliyor ve yazılımın Sync Bin aracı kullanılarak sıralama yapılabiliyor.

Ücretsiz olan Blackmagic Camera uygulamasını App Store üzerinden hemen indirebilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.