Anasayfa Haber Bülten Samsung, IFA 2023 Kapsamında Oyunseverlere Odaklandı

Samsung, IFA 2023 Kapsamında Oyunseverlere Odaklandı

Samsung, IFA 2023 Kapsamında Oyunseverlere Odaklandı

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve ev aletleri fuarlarından biri olarak kabul edilen, her yıl binlerce ziyaretçiyi en son trendlerle buluşturan IFA etkinliğinde, Samsung, 2023 yılı içerisinde sunduğu yenilik ve ürünleri teknolojiseverlerle buluşturdu.

Gerçek 8K ile oyun dünyasını yeniden keşfedin

Samsung’un Neo QLED teknolojisi, görüntü kalitesini yükselterek görsel deneyimi üst düzeye taşıyor. Bu teknoloji, Auto HDR düzeltme, HDMI 2.1 çıkışları ve Freesync Premium Pro gibi üstün özelliklerle birleşerek 8K oyun deneyimini etkileyici bir forma getiriyor. 8K ekosisteminin hızla genişlemesi, oyun dünyasının en gelişmiş ve gerçekçi deneyimlerine kapı açıyor.

Neo QLED’in getirdiği kontrast ile her sahne daha canlı, daha derin ve daha etkileyici hale geliyor. Bu sayede oyun dünyasında deneyimlenilen her an, adeta gerçek dünyadaymış gibi hissettiriyor. Ayrıca, bu teknoloji sayesinde en gerçekçi NFT dijital sanat eserleri 8K kalitesiyle görüntülenip satın alınabiliyor. Sanat eserleri, yüksek çözünürlükteki ekranlar üzerinde etkileyici bir ayrıntı ve netlikle hayat buluyor.

Samsung Neo QLED 8K

Samsung Neo QLED, hem oyun tutkunlarına hem de sanatseverlere üst düzey bir ekran deneyimi vadediyor. Bu teknoloji, görsel deneyimin sınırlarını zorlamak isteyen herkes için ideal bir seçenek sunuyor.

‘‘Üstün bir oyun deneyimi sunmak için çeşitli girişimler uygulayacağız’’

“Oyun, özellikle Y kuşağı ve Z kuşağı için sadece eğlence değil, tüketicilerin yaşam tarzının önemli bir parçası haline geldi” diye belirten Samsung Electronics D2C Merkezi Başkan Yardımcısı Evelyn Kim, şöyle ekliyor: “Oyunla ilgili ürünleri satın almayı keyifli ve kolay hale getiren bir ortam sağlayarak tüketicilerimize satın almadan kullanıma kadar üstün bir oyun deneyimi sunmak için çeşitli kolaylıklar sağlıyoruz.”

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.