Anasayfa Haber Oyun Geliştirmeyi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Araçları Sunan Unity Muse Duyuruldu

Oyun Geliştirmeyi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Araçları Sunan Unity Muse Duyuruldu

Unity Muse

Unity tarafından Muse adlı yapay zeka platformunun genel kullanıma yönelik erken erişiminin kullanıma sunulduğu duyuruldu. İlk olarak Temmuz ayında tanıtılan Muse, oyun geliştirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan yapay zeka destekli araçlardan oluşan ve aylık 30 dolar ücret talep edilen bir paket.

Unity Muse, tüm beceri seviyelerindeki geliştiriciler için yapılmış, “sürekli genişleyen yapay zeka destekli özellikler paketi” olarak tanımlanıyor. Platform, bir sohbet robotuyla etkileşim kurarak kullanılabilir kodu kaynaklamanıza olanak tanıyor. Bu robot, platformun kaynak kitaplığına tam erişime sahip olduğundan, bundan sonra ne yapmanız gerektiğiyle ilgili tüm sorularınızı da yanıtlıyor.

Ek olarak, 2B hareketli görüntülerin oluşturulmasını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış bir araç da mevcut. Araç, önceden belirlenmiş parametrelerle eşleşen sprite’ları (arka plandan bağımsız hareket eden veya işlevsel olarak farklı objeler) otomatik olarak oluşturuyor ve size en iyi eşleşmeyi seçmenize olanak tanıyan çeşitli varyasyonlar sunabiliyor.

Muse, hem 2B hem de 3B projelerde kullanıma uygun dokular oluşturmak için benzer bir süreç sunuyor. Sprite ve doku araçları tamamen Unity’nin sahip olduğu veya lisansladığı veriler ve görüntüler üzerine eğitilmiş durumda. Bu, platformun yanlışlıkla herhangi bir telif hakkı yasasına aykırı çalışmamasını sağlıyor. Unity, Muse sonuçlarının hiçbir zaman “kişi, logo veya tanınabilir sanatsal tarz” içermeyeceğinin altını çiziyor.

Önümüzdeki aylarda Muse, diğer görevlerin yanı sıra karakterleri canlandırmak ve NPC davranışlarını ayarlamak için yapay zeka mekanizmalarına sahip olacak. Muse aboneleri ayrıca Sketch adı verilen hızlı prototip oluşturma ve iş birliği platformuna da erişebilecek.