Anasayfa Haber iPhone SE 4, iPhone 14 ile Aynı Pili Kullanabilir

iPhone SE 4, iPhone 14 ile Aynı Pili Kullanabilir

iPhone SE 4 iPhone 14 Pil

Son iddialara göre iPhone SE 4, iPhone 14 modelinde kullanılan pilin aynısını kullanacak. MacRumors, yakında çıkacak olan dördüncü nesil iPhone SE’de şu anda test edilmekte olan pil hakkında ayrıntılar aldığını ifade ediyor.

Cihaz tanımlayıcısı D59 olarak bilinen ‌iPhone SE‌ 4’ün temel iPhone 14 modelinde bulunan pili kullanması bekleniyor. Bir sonraki ‌iPhone SE‌’nin kısmen monte edilmiş prototiplerinin, A2863 model numarasını taşıyan lityum iyon pillerle donatıldığı görülmüş durumda.

Apple’ın tasarım belgeleri de bu değişikliği doğruladığı ve pilin mevcut ‌iPhone SE‌ 3 ile karşılaştırıldığında gelişmiş kapasiteye sahip olduğu paylaşılıyor. iPhone SE 3’te 2,018 mAh, iPhone 14’te ise 3,279 mAh batarya kullanıldığını belirtelim. Yani 1,250 mAh’ın üzerinde bir artış söz konusu. Apple, dördüncü nesil ‌iPhone SE‌ için böyle karar vererek maliyeti düşürmek istiyor gibi gözüküyor.

Diğer taraftan ‌iPhone SE 4‌’ün iPhone 14 tabanlı bir tasarıma sahip olması ve bir Eylem düğmesi ile USB-C port ile donatılması bekleniyor.