Anasayfa Haber TikTok, Apple Vision Pro İçin Uzamsal Deneyim Sunmaya Başladı

TikTok, Apple Vision Pro İçin Uzamsal Deneyim Sunmaya Başladı

TikTok Apple Vision Pro

TikTok artık Apple Vision Pro için özel olarak yeniden tasarlanmış uzamsal bir uygulama deneyimi sunuyor. Yeni yerel sosyal medya uygulaması, kullanıcılara video izlemenin ve platformla etkileşimde bulunmanın gelişmiş bir yolunu sunmak için Vision Pro’nun sürükleyici özelliklerinden yararlanıyor.

Yeni uygulama, TikTok’u karma gerçeklik başlığındaki bir web tarayıcısı aracılığıyla görüntülemek yerine videoların tüm görüş alanını doldurmasına olanak tanıyor. Beğeniler ve yorumlar gibi gezinme öğeleri, videoyu engellememeleri için yan tarafa taşınmış durumda. TikTok, daha entegre bir deneyim için yorum bölümlerinin ve profillerin video akışının yanında uzantılar olarak göründüğünü söylüyor.

Uygulama, diğer araçlara erişirken içeriği görüntülemenin daha kusursuz bir yolunu sunuyor. Kullanıcılar artık yorumlar arasında gezinirken görünümleri kesintiye uğramadan videoları izleyebilecek. Artık videoların yanı sıra profillere ve paylaşım seçeneklerine daha kolay erişilebiliyor.

Uygulama içeriği keşfetmenin yeni etkileşimli yollarını sunuyor. Videolar, orman arka planları veya diğer gezegenlerdeki şehirler gibi artırılmış sahnelerde izlenebiliyor. Daha da sürükleyici bir izleme partisi deneyimi için görüş alanını birden fazla video doldurabiliyor.

Uygulama, Vision Pro’nun Paylaşılan Alanları ile tamamen uyumlu. Bu, kullanıcıların diğer uygulamalar üzerinde çalışırken videoları birlikte izleyebileceği ve etkileşimde bulunabileceği anlamına gelmekte.