Anasayfa Haber Workspace İçin Yapay Zeka Destekli Video Aracı Google Vids Duyuruldu

Workspace İçin Yapay Zeka Destekli Video Aracı Google Vids Duyuruldu

Google Vids

Google, Vids adını verdiği yeni bir video işbirliği uygulamasını duyurdu. Gemini sayesinde Google Vids, video oluşturmayı Google Slaytlar’da slayt gösterisi oluşturmak kadar kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Vids, Drive’daki veya başka bir yerdeki video öğelerini kronolojik sıraya göre bir araya getirmek için bir zaman çizelgesi arayüzü sağlıyor. Bu, Slaytlar’ın kullanıcıların içeriği sol-sağ slayt zaman çizelgesinde düzenlemesine olanak sağlamasına benziyor.

Kullanıcılar doğrudan uygulamada seslendirme kaydedebilecek veya kendilerini filme alabilecek. Video, resim veya ses eklemek için hazır medya kitaplığının yanı sıra çeşitli şablonlar ve arka planlar da araçta mevcut. Google’ın yapay zeka asistanı, süreci hızlandırmak için başlangıç hikaye taslakları, senaryolar veya metinden konuşmaya seslendirmeler de oluşturabiliyor.

Google Vids ile amaç, herhangi bir çalışanın hızlı ve kolay bir şekilde eğitim videoları, sunumlar, güncellemeler veya pazarlama içeriği oluşturabilmesi için video prodüksiyon uzmanlığı ihtiyacını ortadan kaldırmak.

Vids, yalnızca bitmiş videoları dışa aktarmak yerine aynı zamanda derin işbirliğine de olanak tanıyor. Kullanıcılar oluşturdukları videoları paylaşabilecek ve başkalarını yorum yapmaya, not almaya ve hatta videoyu doğrudan düzenlemeye davet edebilecek.

Aracın Gmail, Takvim, Dokümanlar ve diğer Workspace ürünleriyle büyük bir entegrasyon avantajına da sahip olduğunu belirtelim.