Anasayfa Haber Clipchamp Video Düzenleyici Haziran Ayında Microsoft 365 Education Üyelerine Sunulacak

Clipchamp Video Düzenleyici Haziran Ayında Microsoft 365 Education Üyelerine Sunulacak

Clipchamp Microsoft 365 Education

Microsoft, Clipchamp’i ilk olarak 2021 yılında satın aldı ve o zamandan beri video düzenleme aracını hem iş hem kişisel kullanım için geliştirmeye devam ediyor. Şirket bugün ise Clipchamp’in önümüzdeki Haziran ayında Education üyeleri için kullanıma sunulacağını duyurdu.

Microsoft, bugünkü bir blog yazısında Clipchamp’ın 23 Haziran’dan itibaren A3 ve A5 lisanslarıyla Microsoft 365 Education’a ekleneceğini duyurdu. Şirket, Clipchamp uygulamasını öğretmenlerin veya öğrencilerin multimedya projeleri veya deneyler için kullanabileceklerini belirtti.

Ayrıca Clipchamp ile düzenlenen videolar OneDrive veya SharePoint hesabında saklanabilir ve Microsoft Stream hizmetinde saklanıp izlenebilir.

Clipchamp aracı, Microsoft 365 Eğitim müşterileri için şu anda kullanıma sunulan veya yakında kullanıma sunulacak olan birçok yeni özellik ve iyileştirmeden biri. Bu yeni özellikler arasında, yapay zeka ile özel etkinlikler oluşturulmasına imkan veren araçlar bulunuyor.

Microsoft, Mayıs ayının ilerleyen haftalarında uygulamaya çok daha fazla yeni özellik ve iyileştirme ekleneceğini belirtiyor.