Anasayfa Haber Microsoft Mobil Oyun Mağazasını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Microsoft Mobil Oyun Mağazasını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Microsoft Mobil Oyun Mağazası

Microsoft’un Google Play Store ve Apple App Store ile rekabet edebilecek bir mobil oyun mağazası üzerinde çalıştığına dair iddialar bir süredir konuşuluyor. Şimdi Microsoft mobil oyun mağazasını gerçekten ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair bir zaman aralığı verilmiş durumda.

Bloomberg, Microsoft Xbox Başkanı Sarah Bond’un mobil oyun mağazasının Temmuz ayında açılacağını açıkladığını bildirdi. Bond bu duyuruyu Bloomberg Teknoloji Zirvesi sırasında yapılan bir röportajın parçası olarak gerçekleştirdi.

Bond, mağazanın gerçek bir mobil uygulama mağazası olarak değil, öncelikle web üzerinden yayınlanacağını ifade ediyor. Web tabanlı mağazanın daha büyük bir kitleye ve daha fazla cihaza ulaşabileceği belirtiliyor.

Mobil oyun mağazası ilk etapta Microsoft gibi hali hazırda sahip olunan oyunları sunacak. Buna, King’in popüler Candy Crush oyunları gibi oyunlar da dahil olacak. Ek olarak, Minecraft ve Call of Duty Mobile gibi oyunların da yer alma ihtimali yüksek.

Bond, üçüncü taraf mobil oyunların bir noktada yeni mağaza aracılığıyla piyasaya sürülmesinin planlandığını ancak bunun nasıl çalışacağına ilişkin ayrıntıların henüz açıklanmadığını söyledi. Gelecekte mağazanın web platformunun ötesine taşınarak Android ve iOS için gerçek bir üçüncü taraf oyun uygulama mağazası da planlar arasında.