Anasayfa Haber Switch 2 İçin The Legend of Zelda: BOTW Remaster Geliyor Olabilir

Switch 2 İçin The Legend of Zelda: BOTW Remaster Geliyor Olabilir

Switch 2 İçin The Legend of Zelda: BOTW Remaster Geliyor Olabilir
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo’nun Switch 2 için geliştirilmiş bir The Legend of Zelda: Breath of the Wild versiyonu üzerinde çalışıyor olabileceği konuşuluyor.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl Gamescom’da Nintendo’nun Switch 2’de Breath of the Wild’ın geliştirilmiş bir versiyonunu gösterdiği iddia edilmişti. O dönemde Switch’in halefi kapalı kapılar ardında tanıtılmış ve gösterilen oyunlardan birinin 2017 yapımı Zelda oyununun geliştirilmiş bir versiyonu olduğu bildirilmişti. Bu ilk haberin hemen ardından Switch 2’nin Breath of the Wild’ı 4K çözünürlükte 60 FPS’te çalıştırabildiği iddia edilmişti. Bunun sadece halefinin yeteneklerini sergilemek için bir teknik demo olduğunu varsaymış olsak da tanınmış SEGA/Atlus duyumcusu Midori, Nintendo’nun gerçekten de geliştirilmiş bir BOTW Switch 2 versiyonu üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Sızdıran kişi dün X’te “Nintendo’da kod adı U-King-O olan bir proje var. Bu bir sonraki Nintendo konsolunun kod adı hakkındaki söylentilerle ilgili olabilir” diye yazdı. Ancak bazıları da Switch 2’nin kod adının “Muji” olduğunu belirtiyor. Tüm bunların üzerine X kullanıcısı Skipper93653 tarafından “U-King” kod adının The Legend of Zelda: Breath of the Wild’a ait olduğu belirtildi ve “O” soneki daha önce Nintendo tarafından kullanılmamıştı. Bu “O” sonekinin Switch halefi için olabileceğini düşündürüyor.

Herhangi bir şekilde doğrulanmamış olsa da Nintendo’nun bir sonraki konsolu için bir BOTW versiyonu üzerinde çalıştığını görebiliyoruz. Neredeyse tüm Wii U oyunları (çok talep gören Twilight Princess ve Wind Waker hariç) o zamandan beri orijinal Switch’e taşındı. Dürüst olmak gerekirse Nintendo’nun 4K çözünürlükte 60 FPS’de çalışan bir BOTW Switch 2 versiyonunu yayınladığını görmek isteriz. Oyun mevcut Switch’te, TV modunda 900p’de 30 FPS, elde taşınır modunda ise 720p’de 30 FPS çalışıyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Nintendo, BOTW’yi bir sonraki konsoluna getirecek mi? Siz satın alır mıydınız? Yorumlarda bize bildirin.