Anasayfa Haber Microsoft OneDrive, Apple Vision Pro Başlıklara Geldi

Microsoft OneDrive, Apple Vision Pro Başlıklara Geldi

OneDrive Apple Vision Pro
Screenshot

Microsoft, Apple Vision Pro için OneDrive bulut depolama uygulamasının iOS sürümünü karma gerçeklik başlığına destek sunacak şekilde güncelledi.

Microsoft, OneDrive X hesabındaki bir gönderide başlık için yeni iOS OneDrive desteğini açıkladı. Uygulama başlıkta çalışabilmesi dışında bir yenilik ise içermiyor. Paylaşılan kısa videoda uygulamanın tipik bir Vision Pro arka planı üzerinde çalıştığı görülüyor. Gönderide, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar dosyalarına bir parmaklarıyla ulaşabilecekleri belirtiliyor.

Bu arada Microsoft, Vision Pro için baştan beri desteğini sürdürüyor. Şirket, başlık Şubat ayında çıktığında Word, Excel, PowerPoint, Teams, Outlook ve Loop uygulamalarını yayınlamayı ihmal etmedi. Yılın ilerleyen dönemlerinde Vision Pro için yerel OneNote uygulamasını da geldi.

Vision Pro, başlık için özel olarak geliştirilen uygulamalara ek olarak tüm iOS uygulamalarını çalıştırabilirken, bazı şirketler iOS uygulamalarının cihazda çalıştırılmasına izin vermemeye karar vermişti. Bu şirketler arasında Netflix, Spotify ve YouTube gibi önemli isimler yer alıyor.