7000 TL bütçeye sistem tavsiyesi

Herkese merhaba, bu sıralar bilgisayar bileşenlerinin fiyatlarında hızlı bir düşüş var. Bunu fırsata çevirmek isteyen arkadaşlarımız için bir tavsiyede bulunmak istedim. Umarım beğenisiniz. :)

İlk olarak işlemcimiz:


Fiyatına göre iyi performans vermesinden ve biraz ileriye dönük olmasından dolayı bunu seçtim ama alternatifler de olacak tabii.
Evet, şimdi sıra geldi anakartımıza burada yapacağınız seçim isteklerinize bağlı. Ben burada seçeceğimiz kasaya uygun olsun hem de biraz daha uygun olsun diye H410M-A PRO’yu seçtim. Ama daha düşük güzel alternatifler de mevcut.
RAM’lere gelirsek burada iyi seçim yapmanız gerek, eğer ileride sisteme anakart yükseltmesi yapmayacaksanız 3200'ya da 3600 MHz’lik RAM’e ihtiyaç yok.


SSD için iki seçenek sunuyorum tercih sizin:Ekran kartımız bu bütçe için en ideali, ama alternatif seçenekler de mevcut.Kasa olarak bir çok seçenek var tercih sizin ama benim tavsiyem şu:

PSU olarak, Zalman’nın 550W Gigamax modeli yeterli olur diye düşünüyorum.Eveet, kabaca bir hesap yaparsak sistem 7.014 TL tutuyor. Sunduğum alternatif seçenekler ile bu fiyatı daha da düşürebilirsiniz.

Seçtiğim bileşenlerin fiyatlarında zam olursa, tavsiyemi güncellerim. Ayda bir kontrol edeceğim zaten.

Hepinize iyi Sosyal’ler dilerim. :)

Yorumlar

Keşke SanDisk SSD'yi alternatif olarak koysaydınız. Bildiğim kadarıyla H410 serisinde M.2 yuvası yok. Onun dışında güzel.

MSI H410M-A PRO’da 1 tane M.2 yuvası bulunuyor hocam olmasa koymazdım zaten. Evet SanDisk Ultra’da güzel bir alternatif dediğiniz gibi. Beğenmenize sevindim. :)
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
The Executioner
Görüntüleme
471
Yorumlar
8
Son güncelleme

Teknoloji kategorisindeki diğer girdiler

Bu girdiyi paylaş

Yukarı