A-Sosyal agalarım için tek başına yapılabilecek aktiviteler

Hey A-sosyal gardaşım yaşın ilerledi ve bilgisayar oyunlardından sıkıldın mı? Çok fazla bilgisayar oyunu tükettiğin için ve tek eğlencen bu olduğundan başka bir şey yapamıyor musun? hatta yapmaya üşendiğin için bilgisayar oyunları mı oynuyorsun? tamam tamam çok uzattım. İlk olarak üşendiğin için muhtamelen yapmak istemeyeceksin fakat bu gibi aktiviteler git 15 metre duvara tırman gibi bir şey değil, çok sıradan ve denerken keyif alınabilecek şeyler bence.

Aç telefonunu google haritalardan varacağın yeri işaretle ve yavaş tempo ile koş. Konuma ilerlerken hem insan yüzü görmüş olursun hemde can sıkıntını giderirsin. Bunu her gün yaparsan bir şey olmaz ama en azından kafanı rahatlatırsın farklı bir şey denemiş olursun. İşsiz olduğun için zamanın sınırlı olmaz, 3KM-5KM gideceğin konumu sen ayarla, insanların çok olduğu bir cadde olsun.

Yeni şeyler denemeye çalış, Kita- okkey kitap falan demeyeceğim şaka mı bu?((!))
bisiklet sürmeye başlayabilirsin, çizgiroman okumaya başlayabilirsin, aşçılığı hiç denedin mi? Spor yapabilirsin, ve en eğlenceli kısmı herhangi bir enstrunmanla müzik öğrenmeye/çalmaya başlayabilirsin. Gördün mü? bunların arasında sen ne yapıyorsun, bugdan geçilmeyen bethesta oyunlarını ve ana senaryosu 15 saatte biten yarım yamalak bir takım oyunları oynuyorsun. Bunları yapmaktansa daha fayda-(!) Daha farklı şeyler yapıp bilgisayar başında olmayacağından farklı şeyleri deneyim edersin ve bir günlüğüne mutlu olabilirsin. Baktın yaptığın şeyden keyif alıyorsun, o şeyi hobi edinirsin ve yoluna bakarsın.

Evet yazı yarım kalmış gibi olabilir. hatta direkt yarım. Uzun yazı yazma konusunda çok başarılı olduğum söylenemez.

Yorumlar

Kulaklık takıp gezmenizi kesinlikle öneririm. Güzel bir playlist hazırlayıp rastgele bir hedef belirlemeden gezebilirsiniz. Oturabiliceğiniz boş bir otobüs bulduğunuzda binip kafayı cama yaslayıp müzik dinleyerek etrafı seyderebilirsiniz ( otobüsün nereye gidiceğini de dert etmemeniz gerek). Kısaca akışına gezmek en iyisi. Ayrıca bisiklet sürmeyi de tavsiye ederim çok çok zevkli tek başına bisiklet sürmek farklı yerler görmek...
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
mertpivvo
Görüntüleme
455
Yorumlar
9
Son güncelleme

Kişisel kategorisindeki diğer girdiler

mertpivvo adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı