Düşük sistemli oyun önerisi: Dragon age Origins1621153041295.pngSistem gereksinimleri:

CPU: Intel Core 2 Quad 2.4GHz Processor'ya da eş değer.
RAM: 4 GB (Vista) ya da 2 GB (XP)
Video: ATI 3850 512 MB ve üzeri NVIDIA 8800GTS 512 MB ve üzeri.
DVD ROM.
20 GB HD alanı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.1621154263802.png


Dragon age: Origins 2009 yılında PC, X360 ve PS3, Baldurs gate, Neverwinter nights ve Mass Effect gibi ikonik RPG'lerin yaratıcısı olan ünlü Kanada'lı Bioware stüdyosu tarafından geliştirilerek piyasaya sürülmüş klasik bir Crpg'dir. Oyun, birkaç insan olmayan ırkın yaşadığı tipik bir fantastik bir evrende geçmektedir.

Dragon age Origins'in bizi oldukça sağlam bir arka plan loresi olan Thedas kıtasında bulunan Ferelden krallığının diyarına götürür. İnsanların, elflerin ve cücelerin ve diğer ırkların yaşadığı bu bölge, güçlü bir ejderha olan baş iblisin komutasındaki her türden canavardan oluşan bir vebalı karanlık neslin istilasına maruz kalır. Fereldenl halkını kötülükten korumak için, baş iblisle savaşmaya yemin eden her ırktan insanın katıldığı bir düzen olan gri muhafızlar, toprakları savunmaya yardım etmek için kral tarafından çağırılır.

Oyunda, karakterimizle, kötülüğe karşı savaşabilmek için bu gruba katılma şansı sunuluyor. Gri Muhafızlar ile tanışma süreciniz oyunun başında ana karakteriniz için belirleyeceğiniz "Origin" seçimlerinize göre farklılıklar göstermektedir. Tek oyunculu mod yaklaşık 60 saatlik oyun sunar ve ayrıca DLC genişlemeleriyle beraber bu süre çok daha fazla uzayabiliyor. Türünün öncülerinden biri hale gelen Dragon Age Origins'in en ilginç özelliklerinden biri, seçim yapma ve bunun sonuçlarıyla yaşama ilişkisidir. Hemen hemen her görevde bize birçok farklı çözümler sunar ve alınan kararlar sadece ana karakterin kişiliğini şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda oyun dünyasının kaderini etkiler...


Oyunun evreninde geçen yazmış olduğum sanal kitabım. İsterseniz okuyabilirsiniz evrenin loresi hakkında detaylı bilgiler verdim ancak oyunu oynamadan okursanız spoiler yeme durumunuz var bilginiz olsun. Çünkü bu kitabımın kurgusu oyunun ana hikayesinin bittiği noktadan devam etmektedir.

Yorumlar

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Penetrator God
Okuma süresi
2 dakika okuma
Görüntüleme
635
Yorumlar
2
Son güncelleme

Oyun kategorisindeki diğer girdiler

Penetrator God adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Geri
Yukarı