Format atmadan Windows 8 kurma

Windows 8'i 3 şekilde kurabilirsiniz.

  • Format atarak kurma: Kurulum esnasında "Özel Kurulum" seçeneğini seçin. Disk ekranı geldiğinde eski C sürücüsünü boyutuna göre tespit edin (Genelde yukarıdan aşağıya ikinci bölüm, birincil diye geçer). Ardından bu sürücüyü ve ondan önceki 100 MB'lık bölümü silin ve burada yeni bir birim oluşturun. Bu birimi seçip ileri dediğinizde sıfır kurulum yapılacaktır. Bu işlem D sürücüsüne zara vermez.

  • Format atmadan kurma: Kurulum esnasında "Özel Kurulum" seçeneğini seçin. Disk ekranı geldiğinde hiçbir bölümü silmeyin. C sürücüsünü boyutuna göre tespit edin ve onu seçip "İleri" deyin. C sürücüsünde en az 18 GB boş alan olmalıdır. Sıfır ve temiz bir Windows 8 kurulacak ve eski işletim sistemi, içindeki oyunlar ve herşey dahil, Windows.old klasörüne taşınacaktır.

  • Yükseltme: Bu işlemi yapmak için bilgisayarı sıfırdan başlatmamanız gerekiyor! DVD veya USB belleği takın ve Windows 7 kullanırken Setup dosyasını çalıştırın. Windows 8 kurulumu başlayacaktır. Yükseltme seçeneğini seçin. Windows 8 kurulumu sisteminizdeki programları, ayarları ve dosyaları kontrol edip bilgisayarınızın yükseltme için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Eğer sistem yükseltme için uygun ise bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve yaklaşık 1-2 saat süre yükseltme işlemi başlayacaktır. Bu işlem sonrasında bütün her şeyiniz yerli yerine olacak, fakat işletim sisteminiz artık Windows 8 olacaktır :)

9uuQ0.jpg


wbg2t.jpg

Yorumlar

Sırf bu konuya ulaşabilmek için sitenize katıldım.

Yardım ve bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. :)
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Recep Baltaş
Görüntüleme
3.711
Yorumlar
1
Son güncelleme

Genel kategorisindeki diğer girdiler

Recep Baltaş adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı