Her RGB'li ürün kaliteli mi?

Bildiğiniz gibi artık bilgisayarlar RGB aydınlatma kullanmaya başladı. Peki nedir bu RGB? RGB (Red, Green, Blue) yani kırmızı mavi ve yeşil ışık teknolojisi ile bir sürü farklı renk oluşur. Bu da insana hoş gözükür. Ancak başlıkta da gördüğümüz gibi. Her RGB'li ürün kaliteli midir? RGB ne kadar pahalı bir teknoloji gibi gözükse de aslında çok ucuz ve zahmetsiz olabilir. Mesela dizüstü veya masaüstü bilgisayar aratırken hepimiz görmüşüzdür. ASUS ROG veya Corsair markaları çok güzel bir aydınlatmaya sahip ve çok pahalı. Ancak bu pahalılık aydınlatmadan değil malzeme kalitesinden gelir. ASUS ve Corsair'ında bu kadar pahalı olmasının sebebi çok kaliteli malzeme kullanırlar. Ancak gelgelelim ki bu RGB'yi göz boyamak içinde kullananlar var. Peki kimdir bu göz boyayanlar? Herkesin olan bildiği Turbox ve Izoly. Bu markalar ise göz boyayarak çok kalitesiz ürünleri pahalıya satmaya çalışan ve aldığı parayı hak etmeyen bir işletmedir. Bu yüzden her RGB ürünü alırken RGB'sine değil önce kalitesine bakın.

Son incelemeler

Artıları: RGB'den yeterli bir şekilde bahsedilmiş
Alınmaması gereken markalar belirtilmiş
Herkesin anlayacağı türden bir anlatım tercih edilmiş
Eksileri: Daha fazla markaya değinilebilirdi
RGB daha detaylı anlatılabilirdi
Ürünler üzerinden ilerlenebilirdi
Diğer yazılarınızı da inceledim. İyi gidiyorsunuz, sadece biraz detay. Başarılar 🙃

Yorumlar

@teknolojiyazari hocam 13 yaşındayım (yaş önemli midir bilmiyorum ama) nasıl olmuş? Bu arada size rakip gelmedim hocam. Sizin tahtınız zaten kolay kolay sarsılmaz.
 
İçerik güzel fakat keşke paragraf ve maddeler şeklinde yazsaydınız ayrıca resimlerle takviye yapabilirdiniz. Elinize sağlık.
 
Ben ASUS veya başka bir marka güzel rgb'li kalitesiz (bimden alınan mouse ile aynı kalitede olsun yeter. Rival 3 değil) mouse yapsın alırım. Zaten şimdiye kadar çok elit seviyede bir şey kullanmadım. Güzel duruyor sonuçta. Bu arada bazı markalar da RGB diye koyup sadece 7 renk seçeneği veriyor. Turbox ve Izoly de RGB değil de tek fana 3 farklı (kırmızı, yeşil ve mavi) renkte LED şerit koyup RGB diye satmaya çalışıyorlar. Bunların dışında aşırı kalitesiz RGB'li olanlar var. Örneğin LED sayısı çok az bu yüzden de LED'lerin yerleri belli oluyor ve berbat duruyor.
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
iBatuJR
Görüntüleme
528
Yorumlar
8
İncelemeler
1
Son güncelleme
Yazar değerlendirmesi
5,00 yıldız
Değerlendirme
4,00 yıldız 1 değerlendirme

Teknoloji kategorisindeki diğer girdiler

iBatuJR adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı