Lenovo laptop harici ekran kartı nasıl aktif edilir?

Arkadaşlar selamlar. Bugün konumuz bir türlü laptoplar da kullanılamayan harici ekran kartı. İyi okumalar dilerim.

Normalde uzun uzun yazardım ama kısa geçeceğim bu sefer. Bütün çözümleri denemiş ve sorununuz çözülmediyse bu rehber işinizi görecektir.

  • Öncelikle BIOS'u açıyoruz.
  • Sonrasında Config isimli bölüme geliyoruz.
  • Burada bir mod göreceksiniz(Graphics device)
  • Şimdi bende UMA ve Switchable Graphics vardı. Sizde farklı olabilir. Buradan Switchable Graphic'i seçiyoruz.
  • Sorunumuz çözülmüştür. Keyifli oyunlar:)

Yorumlar

Ben Windows 10 kullanıyorum çünkü grafik ayarları adlı yerde harici ekran kartı ile çalıştırmak istediğim uygulamayı seçiyorum ve yüksek performansı işaretleyip kaydediyorum. Ancak Windows 10'un RAM tüketimi çok fazla. Windows 7'ye geçsem bu işe yarar mı? Birde ekleyeyim ben sadece oyunları harici ekran kartı ile çalıştırıyorum yani bunu yaptığımda artık herşey harici ile mi başlayacak?
 
Ben Windows 10 kullanıyorum çünkü grafik ayarları adlı yerde harici ekran kartı ile çalıştırmak istediğim uygulamayı seçiyorum ve yüksek performansı işaretleyip kaydediyorum. Ancak Windows 10'un RAM tüketimi çok fazla. Windows 7'ye geçsem bu işe yarar mı? Bir de ekleyeyim ben sadece oyunları harici ekran kartı ile çalıştırıyorum yani bunu yaptığımda artık her şey harici ile mi başlayacak?

Windows 8.1 geçin, ya da RAM kapasitenizi arttırın. Ama bir sıkıntı yoksa yapmanıza gerek yok ben kullanamayanlar için oluşturdum bu rehberi.
 
Hocam direk Windows 10 da var geçiş istediğin uyarlamaları aysrlıyorsun çok basit buna gerek yok bence.
 
Farklı bir seçenek olabilir, BIOS ekranının fotoğrafını atabilir misiniz?

Merhaba hocam bende Vega 8 var dahili ekran kartı aktif etmeye değer mi şu anki performansımdam cidden çok memnunum ve bir sorum daha var dahili ekran kartını aktif edince performansım artar mı azalır mı? Cevaplarsanız sevirim.
 
Merhaba hocam bende Vega 8 var dahili ekran kartı aktif etmeye değer mi şu anki performansımdam cidden çok memnunum ve bir sorum daha var dahili ekran kartını aktif edince performansım artar mı azalır mı? Cevaplarsanız sevirim.

Hocam harici kartınız ne? Bir de laptop mu kullanıyorsunuz? Eğer memnunsanız gerek yok bence.
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Xredstyle
Görüntüleme
3.571
Yorumlar
9
Son güncelleme
Değerlendirme
5,00 yıldız 1 değerlendirme

Donanım kategorisindeki diğer girdiler

Xredstyle adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı