Samsung Galaxy Tab A 9.7 Deneyimlerim

Bugün Samsung Galaxy Tab A 9.7 4 yıllık deneyimlerimi anlatacağım

samsung-galaxy-tab-a-sm-t550-16-gb-9-7-z.jpg

1) Performans: Performansı o zamanlar benim için yeterliydi her oyunu açabiliyordu. Ama bazı oyunlarda çok kasıyordu bu benim için olumsuz yönlerinden biriydi.
2 GB RAM şu anda çok az olsa o zamanlar için bana fazlasıyla yetiyordu. O zamanlar beni en çok zorlayan tabii ki depolamasıydı. 16 GB Depolama benim için hiçbir zaman yetmedi. O zaman benim 5-6 oyunum vardı ve ben oyun yükleyemiyordum. Performansı gerçekten şu ana göre çok kötüydü ama o zamanlar teknoloji nedir bilmezdim ama hiçbir zaman aileme yeni bir telefon ya da tablet almalarını istemedim.

2) Kamera: Gerçekten çok kötü bir kamerası vardı. 5MP arka kamera, 2MP ön kamera vardı. Ve bu kamera o zamanlar için bile bence çok düşüktü ama zaten ben çok fotoğraf çekmediğim için bu bana yetiyordu.(Arka kamera yetiyordu, ön kamera o zaman bile bana çok düşük geldi.)

3) Pil: 6000MH vardı tabii o zamanlar normal bir pil değeridir.

Tablete yetiyordu ve sadece gece yatarken takıyordum (biliyorum eski telefon ve tabletlerde bu zararlı ama ben nerden bileyim😁) ve bu bana yetiyordu.

4) Sorunları: Bir gün normal tabletimi açarken açmamaya ve dokunmatiği çalışmıyordu ve bu bayağı uzun sürdü, bir diğeri bazen tablet galiba çok ısındığından reset atıyordu.

5) Sürüm eskiliği: Her teknolojik eşyada olduğu gibi bu tablete de bir süre sonra güncelleme gelmemeye başladı bir süre sonra bazı uygulamalarda bu sürümle uygun değil yazısı gördüm ve son gelen sürüm Android 7.7.4 ve bu sürümden sonra bir daha hiçbir sürüm güncellemesi gelmedi.

6) Texture ve oyun gecikmeleri: Arkadaşlar tablet 2-3 yıl sonra (kardeşim kullanmaya başladıktan sonra) bazı oyunlarda gecikme ve texture hatası olmaya başladı. Şu an bazı hafif oyunlarda gecikmeli tepki ve farklı yerlere algılama var mesela dondurma oyununda ben bastığım halde geç geliyor ve hafif kasma oluyor.

Son söz:
Yani anlayacağınız üzere şu anda tablet çok fazla kasma ve donma var galiba 2023 ya da 2024'ten sonra Google Chrome'da güvenli sitelere giremeyecek ve bizde mecburen o zaman yeni tablet ya da yeni telefon alacağız.


Beni okuduğunuz için teşekkür ederim. 😁

Yorumlar

Bende de Galaxy Tab E 9.6 var(4 yıl oldu) hiç ısınıp kapanma problemi yaşamadım onun dışında hepsini güzel anlatmışsınız.
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Melih yoruk
Görüntüleme
151
Yorumlar
4
Son güncelleme

Teknoloji kategorisindeki diğer girdiler

Melih yoruk adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı