Tasarım hataları (1)

Bebeklerde gaz sorunu

Çocuk büyüten ve gecelerini uykusuz geçiren herkes şunun farkındadır. Çocuklar doğdukları ilk birkaç ay boyunca veya daha uzun süre gaz sorunu yaşayarak kendilerini ve ailelerini perişan ederler. Bu gaz ya anneden geçer ya da çocuğun sindirim sistemindeki tasarım hatasından kaynaklanır. Hiçbir kusuru olmayan bir çocuğa bu eziyet niye? Dogmatiklerin verdiği yanıt hazır takdiri ilahi.

Evrim ne diyor? Yavrusunu sırtında veya göğsünde taşıyan bir maymun daldan dala atlarken yavrunun karnını sıkıştırdığı için arkadan gaz çıkarmasına neden olur. Bu da karın sancısını önler. Bu nedenle primat yavruları gaz sancıları çekmez.

Ne zamanki doğal yaşamdan ve doğal evrim sürecinden ayrıldık çocuklarımızı günlük işler yaparken onları göğsümüzden, sırtımıza dayamaktan uzaklaştırıp yataklarda sırt üstü yatırmaya başladık o zaman gaz sorunu ortaya çıktı. Giderebilmek için kucağımıza alıp sırtına vurmayı çare olarak bulabildik. Çünkü yapısal evrimsel değişim, hız bakımından sosyal evrime ayak uyduramadığı için bebeklerde zamanında gerekli uyum oluşamadı.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yorumlar

Gösterilecek yorum bulunamadı.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Blog girdisi detayları

Ekleyen
BERWAR
Görüntüleme
335
Son güncelleme
Değerlendirme
5,00 yıldız 2 değerlendirme

Genel kategorisindeki diğer girdiler

BERWAR adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı