Türkçe'den anlamayana 5 dilde anons!

1585485444531.png

Antalya'nın Alanya ilçesinde jandarma, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında devriye görevine çıktı. Ekipler, 5 dilde yaptığı anonsla zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Koronavirüs salgınına yönelik önlemler Türkiye'de de her geçen gün artıyor. Vatandaşların zorunlu ihtiyaçlar haricinde sokağa çıkmaması tavsiye ediliyor. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler de sorumluluk bölgelerinde denetimler gerçekleştirerek, 5 dilde 'evde kalın' anonsu yaptı. Mahmutlar Mahallesi'nde jandarma ekipleri bölgede vatandaşların yoğun olduğu yerlerde Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Rusça, Arapça ve Farsça anons yaptı. Jandarma ekipleri 5 dilde, "Değerli hemşehrilerimiz evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım" anonsu yaptı. Anons sırasında vatandaşlar balkona çıktı.

Sahilde gezenleri evlerine gönderdiler
Jandarma ekipleri anonsların yanı sıra sahilleri de denetledi. Sahilde yürüyüş yapanları uyararak evlerine gitmesini söyleyen görevli komutan, vatandaşlarla konuşurken sosyal mesafeyi korumaya da dikkati çekti. Kendisi ve etrafındaki insanların sağlığı için vatandaşlardan evlerine gitmelerini isteyen jandarma ekiplerinin, dışarıya çıkamayan vatandaşların da ihtiyaçlarını temin ederek kendilerine teslim etmeye devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Alanya'da jandarmadan 5 dilde 'evde kalın' anonsu - Antalya Haberleri
--------------------------------------
Antalya'da zabıta ekipleri günlerdir yapılan uyarılara hala daha aldırış etmeyenler için, 'bunlar herhalde Türkçe'den anlamıyorlar, Türkçe'den anlamıyorlarsa yabancı dilde anons yapalım bari.' demiş olmalılar. :D

Yorumlar

Gerçi imamın biri camiden arapca anons yapsa büyük ihtimal mahallenin yarısı + ben Amin diyecez. O yüzden zabıta araçlarından yapsalar iyi olacak.
 
Acayip bir sempati duydum jandarma abimize karşı, umarım bir gün bana da 5 farklı dilde anons yapar.
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Kaspersky Kullanıcısı
Görüntüleme
458
Yorumlar
3
Son güncelleme
Yer
Antalya

Genel kategorisindeki diğer girdiler

Kaspersky Kullanıcısı adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı