Yazım kuralları neden bu kadar önemli? Bizi biz yapan şey!

forumlar-vs-jpg.604291


İlk başta bazı oyun ve teknoloji gruplarında bu forumun noktalama işaretlerine, yazım kurallarına çok dikkat ettiğini, saçma sapan sebeplerle insanların ban yediğini duymuştum. Ön yargı kötü bir şeydir fakat önyargılıydım arkadaşlardan dolayı.

Daha sonra bilgisayarımda oluşan bir hatayı çözümlemek için bu foruma üye olmaya karar verdim. Üye olup sorunumu çözdükten sonra kopamadım. İnsanların birbirlerine saygılı, üsluplu davranması çok hoşuma gitmişti çünkü. Çoğu platformda yaşı küçük kardeşimizi ezikliyorlardı ve bilgi seviyesi neredeyse 0'a yakındı. Burada yaş fark etmeksizin herkes birbirine saygılı olması ve bilgi bakımından üst seviye insanların olması gerçekten burayı özel kılan ve bizi biz yapan şeydir.

Şunu da belirtmek istiyorum. Yazım kurallarına dikkat edilmesinden dolayı sanki karşımda takım elbiseli biri varmış gibi bi' hava oluyor bende her an ekrandan o kişi çıkacak ve Türk kahvesi, klasik müzik eşliğinde teknoloji tartışacağız falan. Bu sizde de oluyor mu? :D

Sonuç olarak bu güzel platformu bize kazandıran ön planda ve arka planda olmak üzere herkese teşekkürü borç bilirim.

NOT: Resimde asla başka forumlara diss söz konusu değildir.

Yorumlar

İnsanlara kendi dertlerini nasıl anlaşılır şekilde anlatacakları hiç anlatılmamış. Derdimizi anlatamayınca kızıyoruz, anlaşılmayınca kızıyoruz, yardım alamayınca küsüyoruz halk olarak. Oysa biraz sabır ve özen gösterince derdimizi anlatabiliyoruz, yanıtları da anlayabiliyoruz. Kızgınlığımız ve küslüğümüz azalıyor, anlayışlı oluyoruz! ☺
 
@MustafaİRen yazım kurallarına uyduğunuz sürece konu dışında sohbet v.s edebilirsiniz, neden olmasın?
 
Kızgınlığımız ve küslüğümüz azalıyor, anlayışlı oluyoruz!
Sen bizi tamamen yanlis anlamissin Ali bey :)
Bizim derdimiz kurallarla degil, kurallari en cok benimseyen ve uygulayan biziz zaten yani üyeler. Bizim derdimiz kurallari bahane ederek bazi üyeleri sindirmeye calisan yönetim anlayisi. Neyse daha önce cok konustuk bunlari :)

Sevgiler :)
 
Sen bizi tamamen yanlis anlamissin Ali bey :)
Bizim derdimiz kurallarla degil, kurallari en cok benimseyen ve uygulayan biziz zaten yani üyeler. Bizim derdimiz kurallari bahane ederek bazi üyeleri sindirmeye calisan yönetim anlayisi. Neyse daha önce cok konustuk bunlari :)

Sevgiler :)
Benim kastım özellikle üye olmayanların algısı orada efenim, üye eleştirilerine karşı çıkmıyoruz zaten, yanıtlıyoruz.
 
Evet bu konuda gerçekten hak veriyorum. Fakat yanlışlıkla elim ''b'' harfine gelecek iken, insanlık hali olarak ''n'' harfine gelebilir ve bunu fark edemeyebiliriz. Sırf 1 harf yanlış diye 1 gün yasak yemek biraz acımasızlık gibi duruyor. Bir paragrafta birden fazla yazım yanlışı var ise yasak yemek daha mantıklı olabilirdi.

Fakat böylesi de güzel. En azından dili bozan kullanıcılar yok. 🙂
 


Blog girdisi detayları

Ekleyen
memorishy
Görüntüleme
389
Yorumlar
13
Son güncelleme

Eğlence kategorisindeki diğer girdiler

Bu girdiyi paylaş

Yukarı