[YHA] Teknoloji bakanı Varank: Türkiye'nin otomobili yollarda yerini alırken, inşallah ülkemizin %100 yerli telefonu da ceplerde yerini alacak!

Sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin milli gururu "#yüzdeyüzyerlivemilli" TOGG otomobilinin yollarda yerini aldığı tarihlerde Türkiye'nin %100 yerli akıllı telefonun ceplerde yerini alacağını belirtti.

haber.jpg


Yerli telefon dünyayı şaşırtacak, ABD'yi hayran bırakacak özelliklerle donatılacak. Öyle özellikler konulacak ki İsrail hasedinden çatlayacak.

Öte yandan Varank, telefonun özelliklerine de değindi. Telefondan "geleceğin telefonu" diye bahseden Varank Telefonun isminin Besttel olduğunu ve Bursa/Kestel'de üretileceğini ifade etti. Telefonda 571W hızlı şarj olduğuna değinen Varank, telefonlarda 2023 GB depolama, 1453 Hz tazeleme hızına sahip 13" son teknoloji ekran ile 2004 Ghz işlemci ile standart lityum iyon pillerden 10 kat daha uzun ömürlü bor bileşiğinden üretilen bor nitrür batarya yer alacağını da ekledi. Telefonda 1071 MP ön, 2071 MP de arka kamera olduğu ajansımıza ulaşan diğer bilgiler arasında.
phone.JPG
Telefonda başka özellikler, güzel sürprizlerin de bulunduğunu belirten Mustafa Varank diğer özelliklerin patent başvuruları onaylandıktan sonra başka bir raportajda bu özelliklerin de açıklanacağını bildirdi.
Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın... 😉

Yorumlar

Yakında yerli PC bileşenlerimizi üretebiliriz. 800nm ile...
 

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Kaspersky Kullanıcısı
Görüntüleme
283
Yorumlar
5
Son güncelleme

Eğlence kategorisindeki diğer girdiler

Kaspersky Kullanıcısı adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı